Sądeccy strażacy wrócili do Polski. Bohaterowie HUSAR Poland przywitani na lotnisku (zdjęcia)

Sądeccy strażacy wrócili do Polski. Bohaterowie HUSAR Poland przywitani na lotnisku (zdjęcia)

Nowy Sącz, powrót strażaków, PSP, Turcja

– Działania zostały zakończone, strażacy powrócili do kraju – informuje Państwowa Straż Pożarna. Dziś po godzinie 16:00 na terenie Wojskowego Portu Lotniczego wylądował samolot z ratownikami na pokładzie. Do Polski wróciła cała załoga – w tym 76 strażaków i 8 psów, które brały udział w poszukiwaniach.

– Strażacy ratownicy powiadają, że jak człowieka ratujesz to jakbyś świat uratował. Myśmy 12 razy świat uratowali! Wielkie podziękowania za wasz profesjonalizm, za wasz wielki wysiłek i za wasze podejście do tego, czym się zajmujecie. Jestem dziś wzruszony. Są takie momenty w życiu każdego oficera, że brakuje słów i dzisiaj właśnie to jest ten moment. Dziękuję wam z całego serca. Zrobiliście kawał dobrej roboty. Jesteście dzisiaj wielkimi bohaterami i tego wam gratuluję – powiedział Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Jak poinformował naszą redakcję Komendant PSP w Nowym Sączu st. brygadier Paweł Motyka, konferencja prasowa z udziałem sądeckich strażaków, którzy brali udział w tureckiej akcji ratunkowej, odbędzie się w najbliższy piątek. Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego powrotu do Polski.

Fot: PSP

Share on twitter
Share on facebook