Architektura. Nowoczesny trend na czarną stolarkę

Architektura. Nowoczesny trend na czarną stolarkę

czarna stolarka

Czerń to ponadczasowy kolor, którzy cechuje elegancki minimalizm. Świetnie sprawdza się nie tylko w modzie, lecz również w architekturze, zwłaszcza tej nowoczesnej. Czarne mogą być więc: dach, elewacja obiektu oraz… okna i drzwi. Taka kolorystyka to jeden z najmodniejszych tegorocznych trendów. Jak tego typu rozwiązanie prezentuje się w praktyce?

Okna i drzwi zewnętrzne stanowią ważne elementy bryły budynku. Ich kolorystyka i wygląd przyciągają uwagę, więc na równi z funkcjonalnością tych wyrobów liczy się to, jak przedstawiają się one pod względem wizualnym. Chociaż stolarka okienna i drzwiowa może być wyprodukowana w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, to jeszcze do niedawna królowała tu głównie biel i odcienie nawiązujące do naturalnego drewna. Od kilku sezonów na znaczeniu zyskują jednak ciemniejsze barwy, w tym klasyczna czerń.

Ciepłe okna w modnej czerni

Przykładem inwestycji wykorzystującej potencjał koloru czarnego jest Czarna Chata – kompleks czterech luksusowych domków zlokalizowanych nad Jeziorem Klimkówka w województwie małopolskim. Są one wyposażone w duże, panoramiczne okna zapewniające widok na najbliższą okolicę. Domki utrzymane są nowoczesnej architekturze, wyróżniają się prostą, smukłą bryłą, którą dodatkowo podkreśla czerń – w tym kolorze jest dach, elewacja obiektów oraz stolarka okienno-drzwiowa. Dzięki temu cała kompozycja prezentuje się wyjątkowo, doskonale wpisując się w modę na minimalizm. (…)

  Cały tekst przeczytasz w najnowszym DTS – bezpłatnie pod linkiem:  

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama