Przystanek przyszłości stanął w centrum Korzennej. Będzie też ławka, która… opowiada

Od jakiegoś czasu mieszkańcy Korzennej mogą korzystać z nowoczesnego przystanku autobusowego, który stanął naprzeciwko budynku Urzędu Gminy, czyli w samym centrum miejscowości. Obiekt nie tylko wygląda nowocześnie, ale i jest funkcjonalny. W oczekiwaniu na autobus można tam naładować telefon.

– W Korzennej zamontowaliśmy nowoczesny i innowacyjny przystanek z oświetleniem zasilanym przez fotowoltaikę i z możliwością ładowania urządzeń przez USB – informował 5 października wójt gminy, Leszek Skowron.

W ściance przystanku znaleźć można dwa porty USB. Obiekt posiada też własne oświetlenie. W miejscu tym zatrzymują się autobusy jadące w kierunku Miłkowej, Wojnarowej, Lipnicy Wielkiej, Jasiennej i Bobowej. Z przystanku często korzystają mieszkańcy okolicznych miejscowości robiący zakupy w Korzennej, czy załatwiający swoje sprawy w Urzędzie Gminy.

Okazuje się, że to dopiero początek innowacji w gminie Korzenna. Wkrótce w Lipnicy Wielkiej ma stanąć ,,Ławka Niepodległości”.

Pozyskaliśmy 30 tys. zł. z Ministerstwa Obrony Narodowej na kolejny innowacyjny obiekt na terenie naszej gminy. Będzie to ŁAWKA NIEPODLEGŁOŚCI, która do końca roku pojawi się przy odrestaurowanym Dworze w Lipnicy Wielkiej. Będzie można na niej usiąść i wysłuchać historii Szlaku Legionów czy Dworu w Lipnicy Wielkiej. Będzie to jedna ze 150 ławek tego typu w Polsce. To świetne zwieńczenie 100 LAT ODRODZENIA POLSKI w naszej gminie! – pisał wczoraj włodarz gminy na swoim facebookowym profilu.

 

źródło: facebook/Leszek Skowron

fot. przystanku: KNB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.