Przerost zatrudnienia w sądeckim ratuszu?

Trwa sesja Rady Miasta Nowego Sącza. Jednym z pierwszych punktów dzisiejszych obrad było wyjaśnienie, o które prosili radni podczas ubiegłego spotkania (28 listopada). Dotyczyć miało serii zwolnień pracowników magistratu, jakich dokonały nowe władze miasta.

Renault2

Wywołany do odpowiedzi w tej sprawie wiceprezydent Artur Bochenek oświadczył, że złożył stosowne pismo wyjaśniające przyczyny takich, a nie innych decyzji kadrowych prezydenta i jego zastępcy. Na prośbę Iwony Mularczyk pismo to odczytał.

Wynika z niego, że jednym z powodów decyzji o zwolnieniach (oprócz przywoływanych wcześniej kwestii dotyczących braku zaufania i potrzeby realnych zmian w funkcjonowaniu urzędu) jest przerost zatrudnienia w nowosądeckim ratuszu.

-W kadencji prezydenta Józefa Antoniego Wiktora w urzędzie zatrudnionych było 300 osób. W momencie, gdy rządy obejmował Ludomir Handzel, stan zatrudnienia wynosił 411 osób. Tylko w 2018 roku przybyło w urzędzie 41 pracowników. To nie idzie w parze z rozwojem miasta - mówił. - Wypowiedzenia wręczono jedynie dziewięciu osobom. To 2,19 procent zatrudnionych.

Całość oświadczenia w nagraniu poniżej.

II Sesja Rady Miasta rozpoczęła się 28 listopada. Spora część zebrania przebiegła wtedy bezproblemowo. Jednomyślnie ustalono składy:Komisji Rewizyjnej, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Stałych Rady Miasta, o czym pisaliśmy TUTAJ. Jednak kiedy obrady dobiegały już końca, spore poruszenie wywołał wniosek przedstawiony przez kluby PiS i ,,Wybieram Nowy Sącz" Krzysztofa Głuca. Dotyczył on przedstawienia przez prezydenta miasta informacji na temat dokonywania wypowiedzeń stosunku pracy od 23 listopada w Urzędzie Miasta. Jednak w tamtym momencie na sali nie było już obecnego wcześniej wiceprezydenta Artura Bochenka.

Kończąc przeciągającą się w nieskończoność dyskusję, przewodnicząca Iwona Mularczyk zarządziła przerwę w obradach do 4 grudnia do godziny 16. Powodem był brak osoby, która mogłaby udzielić oczekiwanych przez radnych informacji dotyczących zwolnień urzędników, przez co wymogi wniosku nie zostałyby spełnione.

Dziś Sesja jest kontynuowana. Obecnie na zebraniu trwa ostra wymiana zdań. Bieżąca relacja TUTAJ.

fot. KNB

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.