Przehyba: zamiast przekaźnika będzie taras z widokiem na Beskid

Władze Starego Sącza przymierzają się do budowy platformy widokowej na Przehybie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, realizacja tego planu rozpocznie się w przyszłym roku. 

- Platforma miałaby powstać w miejscu przekaźnika. Oczywiście wszystko będzie zależało od pieniędzy, to na pewno droga inwestycja. Wiem, że już przed kilkoma laty były plany budowy takiego tarasu. Teraz temat powraca - mówi Olga Bielak, kierownik schroniska PTTK na Przehybie. - Sama nie biorę w tym udziału, bo tylko dzierżawię teren, jednak budowa takiego tarasu to piękny pomysł. Można byłoby z góry podziwiać panoramę Beskidu Sądeckiego. 

Gmina chce na budowę tarasu wykorzystać pieniądze z Unii Europejskiej.

- Dokładnie chcemy sięgnąć po fundusze na rozwój turystyki na obszarach wiejskich. Mowa tu o kwocie ok. 150 tys. zł. Wspólnie z Nadleśnictwem Stary Sącz chcemy wybudować taki punkt widokowy. Do tego celu chcemy zaadoptować stację przekaźnikową. Na razie jesteśmy na etapie przygotowywania projektów technicznych, wstępne wizualizacje już mamy. Wstęp na taras będzie oczywiście bezpłatny - tłumaczy zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki.

W założeniach władz, realizacja inwestycji ma się rozpocząć już w przyszłym roku.

Czytaj również: 

Stary Sącz chce zbudować ścieżkę w koronach drzew

Fot. Wizualizacja projektu. 

MAGFOTO

1 comment

Wypowiedz się w tej sprawie