Sądecki Sztetl zaprasza na grę miejską: Śladami Ewangelików

Żyją w Nowym Sączu od dwóch wieków i mają znaczący wkład w rozwój miasta... Luteranie, bo o nich mowa, będą bohaterami nowej miejskiej gry przygotowanej przez ekipę Sądeckiego Sztetla. Rozpocznie się ona jutro (13 października) i potrwa do soboty.

Renault2

- Do udziału w grze zapraszamy wszystkich zainteresowanych, osoby prywatne, grupy i szkoły – mówi Łukasz Połomski. W piątek, 13 października, w nowosądeckim oddziale Archiwum Narodowego będzie można pobrać karty do gry i rozpocząć swoją przygodę z historią

Aby rozpocząć grę należy zgłosić się w piątek do Archiwum (ul. Jagiellońska 52, od godz. 9.00 do 15.00), aby się zarejestrować. Tam też uczestnicy otrzymają pierwsze wskazówki.

- W sobotę do godz. 14:00, w ostatnim punkcie do jakiego należy dotrzeć, zbieramy informacje o osobach i grupach, które ukończyły wszystkie zadania – informuje Łukasz Połomski.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni 28 października, podczas "Dnia Otwartych Drzwi" w kościele Ewangelicko-Augusburskim w Nowym Sączu.

fot. Sądecki Sztetl

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.