Góra Zabełecka do remontu! Miasto ogłosi przetarg

W przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy infrastruktury drogowej w rejonie Góry Zabełeckiej. O pilną naprawę "woła" mur oporowy i nawierzchnia jezdni.

Renault2

- Mur jest w złym stanie, mamy nakaz jego wyremontowania. Prace nie będą kolidowały z ruchem samochodowym - mówi prezydent Ryszard Nowak.

- Planujemy przebudowę estakady, muru oporowego, a także remont chodnika. Zobaczymy, ilu do przetargu zgłosi się wykonawców, jakie kwoty zaproponują. Wtedy będziemy mogli podejmować dalsze decyzje, w jakich terminach rozpocząć prace i jak etapować prowadzenie robót, aby miało to jak najmniejszy wpływ na to, co się będzie działo przy moście heleńskim - tłumaczy Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu i zaznacza, że MZD chce zgrać harmonogramy prac w taki sposób, aby wszystkie inwestycje, włącznie z przebudową skrzyżowania przy ulicy Barska - Hallera, miały jak najmniejszy wpływ na komunikację w Nowym Sączu.

Przy zjeździe z Góry Zabełeckiej nie brakuje na drodze nierówności.

- Przed samą Górą Zabełecką jest dużo miejsc, którymi spływa woda. Trzeba to wszystko poprawić. Wiemy, jak dużo samochodów przejeżdża przez Górę Zabełecką i o jakim tonażu. Nawierzchnia jest miejscami zdegradowana. Mamy ok. 350 tys. zł w budżecie na tę inwestycję - podsumowuje dyrektor Mirek.

Fot. Ilustracyjne - JZ. 

 

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.