Góra Zabełecka do remontu! Miasto ogłosi przetarg

W przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy infrastruktury drogowej w rejonie Góry Zabełeckiej. O pilną naprawę “woła” mur oporowy i nawierzchnia jezdni.

– Mur jest w złym stanie, mamy nakaz jego wyremontowania. Prace nie będą kolidowały z ruchem samochodowym – mówi prezydent Ryszard Nowak.

– Planujemy przebudowę estakady, muru oporowego, a także remont chodnika. Zobaczymy, ilu do przetargu zgłosi się wykonawców, jakie kwoty zaproponują. Wtedy będziemy mogli podejmować dalsze decyzje, w jakich terminach rozpocząć prace i jak etapować prowadzenie robót, aby miało to jak najmniejszy wpływ na to, co się będzie działo przy moście heleńskim – tłumaczy Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu i zaznacza, że MZD chce zgrać harmonogramy prac w taki sposób, aby wszystkie inwestycje, włącznie z przebudową skrzyżowania przy ulicy Barska – Hallera, miały jak najmniejszy wpływ na komunikację w Nowym Sączu.

Przy zjeździe z Góry Zabełeckiej nie brakuje na drodze nierówności.

– Przed samą Górą Zabełecką jest dużo miejsc, którymi spływa woda. Trzeba to wszystko poprawić. Wiemy, jak dużo samochodów przejeżdża przez Górę Zabełecką i o jakim tonażu. Nawierzchnia jest miejscami zdegradowana. Mamy ok. 350 tys. zł w budżecie na tę inwestycję – podsumowuje dyrektor Mirek.

Fot. Ilustracyjne – JZ. 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.