Przed nami jeszcze 235 dni korka

Kilka tysięcy gazet specjalnego wydania DTS rozdaliśmy dzisiaj w ulicznych korkach po obydwu stronach Dunajca. Tygodnik poświęcony w całości problemom komunikacyjnym, jakie czekają nas przez osiem miesięcy z powodu budowy nowego mostu heleńskiego #ZAKORKOWANYNOWYSACZ, rozchodził się jak świeże bułeczki od godz. 6:30 do 8:30, a potem jeszcze w tzw. korku popołudniowym, czyli powrotnym.

wsb3

To, co usłyszeliśmy od kierowców uwięzionych w swoich samochodach, było dla nas bezcenną lekcją życia. Takiego wykładu nie można usłyszeć na żadnej uczelni świata. Ale też nigdy nie słyszeliśmy, by jakaś gazeta na świecie poświęciła specjalne wydanie komunikacyjnemu korkowi.

Jeszcze w środę mieliśmy pierwszych naśladowców. Wieczorem nadeszła informacja, iż na podobne wydanie zdecydował się zaprzyjaźniony z nami chrzanowski tygodnik „Przełom”.

Przede wszystkim jednak życie w korku relacjonujemy na bieżąco na naszej facebookowej grupie #zakorkowanyNowySacz. Przypomnijmy – kilka dni temu stworzyliśmy społeczność ludzi, których połączył wspólny los – na wiele miesięcy utknęli w wielkim korku, który wywrócił do góry nogami  ich życie i przyzwyczajenia.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem pozytywnego nastawienia Sądeczan do życia, nawet jeśli ich poranna podróż do pracy wydłużyła się z kilkunastu minut do – w niektórych przypadkach – dwóch godzin. To był czwarty ciężki dzień na sądeckich i chełmieckich ulicach. Takich dni przed nami jeszcze ok. 235!

„W końcu jakiś miły akcent stania w korku…” –  słyszeliśmy z samochodów, kiedy nasz tygodnik trafiał dziś wprost do kierowców.  Kierowcy i ich pasażerowie, stojący w kilometrowych korkach w stronę Nowego Sącza, na nudę nie narzekali. Dostarczyliśmy im porcję dobrej lektury, a wielu czytało DTS siedząc za kierownicą.

Korkowe wydanie DTS rozdaliśmy też pasażerom szynobusu, kilkusetosobowymi falami wysiadającym z pociągu od wczesnych godzin porannych. Teraz na swoich profilach facebookowych dzielą się swoimi wrażeniami z lektury. Jeśli i Tobie idea gazety „do korka” się podoba, zrób sobie zdjęcie z „Dobrym Tygodnikiem Sądeckim” i prześlij do nas. Najciekawsze opublikujemy.

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]