Dwa pokolenia, trzy spojrzenia czyli wystawa o miłości do folkloru, gór i fotografii…

Dwa pokolenia, trzy spojrzenia czyli wystawa o miłości do folkloru, gór i fotografii…

W piątek w Centrum Informacji Turystycznej odbędzie się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Elżbiety, Karoliny i Jarogniewa Barciszewskich – Kozioł. Tę trójkę artystów łączą nie tylko więzy rodzinne, ale również miłość do fotografii, sztuki i ludowości.

Karolina Barciszewska – Kozioł to sądeczanka, która zamieszkała pod Tatrami, aby pokazywać turystom piękno gór. Została przewodniczką. Ukończyła Katolickie Liceum Plastyczne, a w 2015 roku obroniła rzeźbiarski dyplom u prof. dr hab. Andrzeja Szarka na sądeckiej PWSZ.

Elżbieta Barciszewska – Kozioł, w której obszarze zainteresowań jest arteterapia, ceramika, biżuteria i małe formy odlewnicze, na co dzień zaraża swoją pasją dzieci w sądeckim Pałacu Młodzieży. Pasjonują ją także podróże, szczególnie tam, gdzie są górskie krajobrazy i folklor ze szczególnym uwzględnieniem tego lokalnego – lachowskiego. Wszystko, co ją inspiruje, uwiecznia aparatem fotograficznym.

Jarogniew Barciszewski – Kozioł jest uczniem Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu, na specjalizacji ,,Tkanina Artystyczna.” Od najmłodszych lat uczęszcza na zajęcia artystyczne do Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Wielokrotnie reprezentował tą placówkę na konkursach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Twórczość tego artystycznego tercetu będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek, 11 maja o godz. 18 w CIT. Wystawa będzie czynna do 30 maja 2018 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w soboty od godziny 9.00 do 13.00. Zapraszamy!

Reklama