Przeciekająca kabina prysznicowa – co zrobić?

Przeciekająca kabina prysznicowa – co zrobić?

Przeciekająca kabina prysznicowa - co zrobić

Na problem z przeciekającą kabiną prysznicową skarży się wiele osób. Czasami problem ten wynika z zakupu wadliwego towaru, a czasami jest skutkiem nieprawidłowego użytkowania. Jednak niezależnie od przyczyny, przeciekanie może stanowić spore zagrożenie. W jego wyniku może dojść do pojawienia się w łazience pleśni, to dodatkowo do wypadku. Na mokrej podłodze bardzo łatwo się poślizgnąć i doznać urazu. Z tego względu, jeśli zauważysz, że Twoja kabina prysznicowa przecieka, zareaguj jak najszybciej. Nie wiesz, co zrobić w tej sytuacji? Zapoznaj się z poniższymi radami.

Co zrobić, żeby kabina prysznicowa nie przeciekała?

Zastanawiasz się, dlaczego kabina prysznicowa przecieka? Otóż może wynikać to z jej nieodpowiedniej konstrukcji, nieprawidłowego montażu lub niepoprawnego użytkowania. Jeśli nie chcesz martwić się w przyszłości przeciekającą kabiną prysznicową, zainwestuj w porządny, polecany model. Pamiętaj, że zakup kabiny to inwestycja na lata, dlatego nie warto na niej nadmiernie oszczędzać. Zanim sięgniesz po konkretny produkt, dokładnie sprawdź, jaka jest jego jakość wykonania. Szczególną uwagę zwróć na drzwi kabiny, gdyż to właśnie ten element najczęściej ulega awariom.

Gdy wybierzesz odpowiednią kabinę prysznicową i chcesz zadbać o to, aby nie przeciekała, zadbaj o jej prawidłowy montaż. Zastanów się, czy na pewno chcesz go wykonać samodzielnie, czy może jednak lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom. Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy ani doświadczenia, nie ryzykuj. Oddaj montaż kabiny w ręce fachowców. Specjaliści z pewnością chętnie doradzą Ci również, jak konserwować i pielęgnować kabinę, aby służyła przez długi czas.

Co zrobić, gdy kabina prysznicowa przecieka?

Najczęstszą przyczyną przeciekania kabiny prysznicowej jest nieszczelność silikonu. Wtedy po prostu konieczna jest wymiana. Na szczęście nie wiąże się ona z dużymi wydatkami. Jednak, aby rozpocząć wymianę silikonu, należy określić miejsce nieszczelności. Zwykle zlokalizowane jest ono w miejscach łączeniowych i wokół brodzika. Przed rozpoczęciem prac trzeba również wybrać odpowiedni silikon. Najlepiej sięgnąć po produkt sprawdzonej marki, cieszący się dobrymi opiniami. Gdy już kupimy silikon, czas ściągnąć starą spoinę. Należy usunąć ją w całości, a nie tylko w miejscu, w którym przecieka. Następnie konieczne jest dokładne oczyszczenie powierzchni i nałożenie nowego silikonu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat uszczelniania kabiny prysznicowej, zapoznaj się z artykułem dostępnym na stronie: http://snipclik.pl/jak-uszczelnic-kabine-prysznicowa/. Znajdziesz w nim wiele ciekawych wskazówek, dzięki którym szybko zapomnisz o przeciekach.

Kabina prysznicowa przecieka mimo wymiany silikonu – co zrobić?

Jeśli wymieniłeś silikon w kabinie prysznicowej, a mimo to ona przecieka, może się okazać, że doszło do poważniejszej awarii. Przyczyną może być np. nieodpowiednie osadzenie brodzika. W takiej sytuacji prawdopodobnie konieczne będzie rozebranie prysznica. Należy jednak pamiętać, że tę czynność warto powierzyć fachowcom, którzy mają doświadczenie w naprawie tego typu awarii. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że w przypadku tego typu usterek, będziesz musiał ponieść nieco większe wydatki. Z pewnością konieczne będzie zakupienie dodatkowych elementów do kabiny. Pamiętaj, aby sięgnąć po części wysokiej jakości, dzięki którym naprawa będzie skuteczna. Solidne elementy do naprawy kabin prysznicowych dostępne są w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych specjalizujących się w sprzedaży m.in. okuć do kabin sanitarnych.

Pamiętaj, że na naprawie kabiny prysznicowej nie warto oszczędzać. Przecież jest ona elementem wyposażenia, który ma posłuży Ci przez lata. Z tego względu zatrudnij polecanych fachowców mających doświadczenie w usuwaniu awarii z kabin prysznicowych i sięgaj wyłącznie po porządne komponenty. Dzięki temu efekt naprawy z pewnością będzie zadowalający.

Artykuł partnera.

Przeczytaj również: Zyskaj narzędzie jakiego potrzebujesz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.