Prorok w swojej ojczyźnie – Pawłowski. Biografia

Kamil Zbozień RTCK Nowy Sącz, Fot. Dorota Czoch

[…]

– Często mówisz, że rektor WSB-NLU w Nowym Sączu Krzysztof Pawłowski, miał swój udział w tym, jak dziś działa RTCK.

– Rektora znałem właściwie z jednego z wywiadów, który przeczytałem w „Forbes” w 2011 r. To było wydanie poświęcone milionerom, w tym naszym sądeckim. Krzysztof Pawłowski opowiadał o założeniach Miasteczka Multimedialnego. Powiedział, że ma pragnienie i przekonanie, że potencjał tego miejsca jest tak duży, że mogą tu wyrastać firmy, które będą podbijały gospodarkę. Ja mu w to uwierzyłem. Chwilę wcześniej założyłem wytwórnię muzyczną i zapragnąłem, aby stać się częścią Miasteczka Multimedialnego. Tam zresztą, gdy powstał Park Technologiczny Brainville, ulokowałem siedzibę RTCK. Byliśmy firmą, która zajmowała największą powierzchnię.

– Nie czułeś rozczarowanie, kiedy Brainville upadło?

– Kiedy MM zaczęło mieć kłopoty, przenieśliśmy się z powrotem do kampusu WSB-NLU. Dalej jednak wierzę w to przekonanie rektora z „Forbsa”. Miałem okazję z nim na ten temat rozmawiać już osobiście. Zrozumiałem, że infrastruktura Miasteczka Multimedialnego w tym wszystkim była najmniej istotna. Budynek był czymś koniecznym do zrealizowania idei wymiany doświadczenia pomiędzy biznesem a edukacją. Chodziło o kooperację, czyli synergię między przedsiębiorcami a uczelnią. My w RTCK tego się trzymamy. Budynek upadł, ale idea, przynajmniej we mnie, cały czas żyje.

Pawłowski. Biografia Wydawnictwo RTCK Nowy Sącz

– Jej owocem jest choćby książka, która niebawem się ukaże. Naprawdę zaproponowałeś rektorowi jej wydanie zupełnie bezinteresownie?

– Nie powiedziałbym, że bezinteresownie, bo to by znaczyło, że ona nie ma potencjału. Zaproponowałem to jak najbardziej interesownie (śmiech). W historii Krzysztofa Pawłowskiego – bo to książka biograficzna – widzę ogromny potencjał. Ona może być konkretną inspiracją dla wielu przedsiębiorców w Polsce. Bo taką też jest dla nas.

– Wietrzysz w tym kolejny bestseller RTCK?

[…]

To tylko fragment rozmowy z Kamilem Zbozieniem, założycielem i prezesem zarządu RTCK SA w Nowym Sączu. Całą przeczytasz w najnowszym, specjalnym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, poświęconemu 30-leciu WSB-NLU w Nowym Sączu.

WSB-NLU NOWY SĄCZ

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.