Kto może odwiedzać chorych w gorlickim szpitalu? Władze placówki zmieniły zdanie

szpital, Gorlice, zasady odwiedzin

Wczoraj (13 października) w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach dyrektor placówki Marian Świerz wprowadził nowe zasady odwiedzin chorych. Wynikało z nich, iż osoba niezaszczepiona nie będzie miała możliwości wejścia do bliskich, którzy przebywają w lecznicy. To wywołało niemałe oburzenie komentujących gorliczan. Dzisiaj władze szpitala wydały kolejny komunikat, z którego wynika, iż odwiedzającymi jednak będą mogli być również niezaszczepieni, ale nie wszyscy.

Ministerstwo Zdrowia podało informację o 3000 nowych zakażeń koronawirusem. Wśród 136 nowo zakażonych Małopolan jest m.in. 13 osób z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego oraz po 4 osoby z powiatu gorlickiego i limanowskiego. O tym informujemy —>TUTAJ. Obecnie w powiecie gorlickim kwarantanną objęte są 132 osoby. Dyrektor szpitala wprowadził nowe zasady odwiedzin chorych w placówce.

Odwiedziny możliwe są codziennie w godz. od 14. do 16. Do pacjenta może wejść wyłącznie jedna pełnoletnia osoba. Musi być ona zaszczepiona przeciw SARS-CoV-2  i mieć przy sobie certyfikat potwierdzający przyjęcie wszystkich dawek szczepionki. Chorego mogą również odwiedzić osoby ze statusem ozdrowieńca lub osoba niezaszczepiona – po okazaniu negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2, wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed dniem odwiedzin.

Przy wejściu do oddziału (wchodzących kontroluje pracownik szpitala), trzeba wpisać się do książki odwiedzin, a wcześniej zdezynfekować ręce i poddać się badaniu temperatury ciała. Nie wolno wchodzić do placówki w rękawiczkach. Wizytę u chorego wykluczają objawy infekcji u osoby odwiedzjącej tj. gorączka, katar, kaszel, ból gardła itp.

Ponadto na czas odwiedzin osoba odwiedzająca, jak również pacjent, muszą zakładać jednorazowe maseczki chirurgiczne oraz zachowywać dystans min. 1,5 metra. Czas odwiedzin ograniczono do 15 minut.

Zgodnie z zasadami jednoczasowo w oddziale może przebywać maksymalnie trzy osoby odwiedzające przy czym na sali chorych wyłącznie jedna osoba. Szpital umożliwia dostarczanie artykułów i rzeczy osobistych dla pacjenta pod drzwi oddziału i tam przekazanie ich personelowi (rzeczy należy ograniczyć do niezbędnego minimum).

Pacjent nie może opuszczać oddziału, a osoby odwiedzające są zobowiązane do bezwzględnego stosowania się do poleceń personelu medycznego. Co więcej, ostateczną akceptację oraz decyzję o możliwości odwiedzin podejmuje lekarz kierujący lub dyżurny. Po opuszczeniu oddziału należy również zdezynfekować dłonie.

Aktualizacja, 14 października

Dzisiaj, 14 października, władze szpitala opublikowały kolejny komunikat, który różni się od poprzedniego tym, że oprócz zaszczepionych do pacjenta będzie mogła wejść również osoba odwiedzająca posiadająca aktualny certyfikat ozdrowieńca lub osoba niezaszczepiona po okazaniu negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed dniem odwiedzin.

Fot. szpital w Gorlicach
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.