Natalia Szczypuła kolejny raz zachwyca. Jej karmelowy ,,Lukier” podbija serca słuchaczy

Lukier, Natalia Szczypuła

Nowosądeczanka Natalia Szczypuła nagrała kolejny utwór, który podbija serca słuchaczy. ,,Lukier” opowiada o uczuciu łączącym dwójkę ludzi. Premiera piosenki wraz z teledyskiem odbyła się zaledwie tydzień temu, a już zgromadziła na samym serwisie You Tube niemal 30 tysięcy odbiorów, którzy nie szczędzą pochwał.

Produkcja liczy 11 osób. Oprócz wokalu Natalii w piosence słyszymy trąbkę, saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, trzyosobowy chórek i towarzyszącą wokalistce stałą sekcję. Utwór nosi przewrotny tytuł „Lukier”, choć motywem przewodnim piosenki jest „karmel” symbolizujący słodkie uczucie łączące dwójkę ludzi.

Za produkcję i aranżację utworu odpowiada pianista – Mateusz Witkowski. Co ciekawe, w trzyosobowym składzie chórku Natalię wspierają siostry – Estera i Zuzanna. Utwór tworzą również: Piotrek Treliński (gitara), Żenia Betliński (bas), Mateusz Maniak (perkusja), Jan Chojnacki (trąbka), Karol Wieczorek (saksofon tenorowy), Mateusz Leszczyński (saksofon barytonowy) oraz Kasia Szyszka (chórki).

– To muzyka w stylu glamour. Cały czas jest jej mało na naszym rynku, a Natalia Szczypuła i jej skład zabierają nas do swojego świata, w którym chce się zostać na dużo dłużej niż te kilka minut” – skomentował dziennikarz muzyczny radia Wrocław Kultura Michał Kazulo.

Sądeczanka idzie jak burza

Natalia Szczypuła jest wokalistką, autorką tekstów i nauczycielką śpiewu. Wychowała się w domu, w którym słuchało się muzyki z przesłaniem.  Najbliższy jej sercu jest soul, ale dzięki tacie także gospel. Kiedy uczyła się we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a później studiowała na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii, pokochała również jazz.

Sądeczanka dała się poznać większej publiczności, kiedy wystąpiła w 11. edycji programu telewizyjnego ,,The Voice of Poland”. Tam została nazwana zjawiskiem. Artystka była jedną z ósemki finalistów muzycznego show.

Kolejnym sukcesem sądeczanki, było zwycięstwo w jednym z najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce ,,Ladies’ Jazz Festival”. Utalentowana wokalistka w lipcu br. podbiła serca jury, które pod przewodnictwem artystki Urszuli Dudziak przyznało jej nagrodę Grand Prix. O tym pisaliśmy Tutaj. 

Fot. Management Natalii Szczypuły 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.