Marcinkowice – Nowy Sącz: projekt „szynobus” zagrożony…

Marcinkowice – Nowy Sącz: projekt „szynobus” zagrożony…

Przewozy Regionalne, do których Urząd Miasta zwrócił się z prośbą o przygotowanie koncepcji funkcjonowania połączenia szynobusowego na czas remontu mostu heleńskiego wywiązały się ze swojego zadania. Pojawił się jednak problem. Chodzi o pieniądze.

Po zapoznaniu się z propozycją przedłożoną przez Przewozy Regionalne mogę powiedzieć, że kwota, którą  musielibyśmy przeznaczyć jako samorządy wynosi miesięcznie około 250 tysięcy złotych – mówi Ryszard Nowak. – Ponieważ tylko jedna piąta sądeczan korzystałoby z szynobusu, zaproponowałem innym gminom, aby uczestniczyły w tym przedsięwzięciu. Nie chcę obciążać budżetu miasta wydatkiem rzędu 3,5 mln zł za półtoraroczny okres budowy nowego mostu. Jestem gotowy na poniesienie połowy kosztów. Drugą połowę musiałyby dopłacić ościenne gminy.

Jak zaznaczył prezydent Nowak, propozycja uruchomienia szynobusu i dołożenia się do kosztów jego utrzymania nie spodobała się Bernardowi Stawiarskiemu, wójtowi gminy Chełmiec, który odmówił współfinansowania takiego rozwiązania komunikacyjnego.

Wójt Bernard Stawiarski przeczytawszy relacje z konferencji prasowej na której prezydent Nowego Sącza omawiał problem szynobusu zareagował błyskawicznie.

” Prezydent Nowego Sącza nie zwracał się do Wójta Gminy Chełmiec ani Urzędu Gminy Chełmiec z propozycją uruchomienia szynobusu i współfinansowania kosztów jego utrzymania a tym samym nie mógł otrzymać ani od Wójta ani z Urzędu Gminy Chełmiec żadnej odpowiedzi”  – czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy Chełmiec.

Zgodnie z zaprezentowaną przez Przewozy Regionalne koncepcją, planowany szynobus każdego dnia miałby wykonywać 36 kursów, po 18 w każdą stronę, przez 7 dni w tygodniu. Trasa przejazdu rozpoczynałaby się w Marcinkowicach, a kończyła w Nowym Sączu na Dworcu Głównym.  Szynobus zatrzymywałby się na Helenie i w centrum miasta. Przejazd z Marcinkowic do centrum Nowego Sącza centrum trwałby 16 minut, a do Dworca Głównego – 21 minut.

fot. TB

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama