Prezydent Handzel proponuje referendum w sprawie spalarni

Prezydent Handzel proponuje referendum w sprawie spalarni

Ludomir Handzel

Temat budowy spalarni odpadów w Nowym Sączu budzi sporo kontrowersji. Inicjatywa ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Podczas ostatniej sesji rady miasta prezydent Ludomir Handzel przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. Chciałby, aby głos należał do mieszkańców.

– Za kilka lat, być może za 3 być może za 5, zakończy swoje funkcjonowanie, wyczerpie się ilościowo, składowisko na górze Zabełeckiej – mówił prezydent Handzel.

Jak zaznaczał, ważne by z odpowiednim wyprzedzeniem zastanowić się co dalej i przedyskutować wszystkie możliwości.

– Jednym z możliwych rozwiązań jest poszerzenie istniejącego składowiska, aby funkcjonowało jeszcze wiele lat. Drugim rozwiązaniem jest znalezienie miejsca dla nowego składowiska na terenie miasta Nowego Sącza i tutaj skierowałem stosowne pismo do zarządów osiedli, czy widzą możliwość umiejscowienia takiego składowiska odpadów komunalnych na swoich osiedlach – relacjonował prezydent.

Kolejną opcją, którą przedstawił, jest wywożenie odpadów z Nowego Sącza do innych miejsc w Polsce. Zaznaczył jednak, że jest to najdroższe rozwiązanie. Istnieje także możliwość wybudowania instalacji termicznego przetwarzania odpadów, na temat której od jakiegoś czasu trwa dyskusja (o proteście grupy mieszkańców pisaliśmy TUTAJ).

Ludomir Handzel skierował do radnych pismo, w którym prosił o rozważenie możliwości zorganizowania referendum dla mieszkańców Nowego Sącza w sprawie spalarni.

Ponieważ, jak zwykle w tego typu dyskusjach, ujawniają się głosy populistyczne, nie oparte na informacjach naukowych, a części radnych może podlegać presji różnych grup interesów, jako prezydent miasta proponuję zwrócić się wprost do mieszkańców – argumentował.

fot. transmisja sesji Rady Miasta

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.