Darowizna dla klientów Sądeckich Wodociągów, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców

Darowizna dla klientów Sądeckich Wodociągów, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców

Sądeckie Wodociągi, pomoc, uchodźcy

Od 1 kwietnia rusza program wsparcia finansowego dla rodzin przyjmujących uchodźców wojennych z Ukrainy. Inicjatorami akcji są Caritas i spółka Sądeckie Wodociągi. Pomoc uzyskać mogą osoby, które mają zawartą umowę ze spółką na dostawę wody i/lub odbiór ścieków.

W tej sprawie należy kontaktować się tylko i wyłącznie z parafialnym zespołem Caritas znajdującym się przy parafii św. Małgorzaty, pl. Kolegiacki 1 w Nowym Sączu tel. 785 629 619. Kontakt: w każdy czwartek i piątek w godz. 9-11 i 17-18. 

– Współpracowaliśmy już z Caritasem przy innych akcjach pomocowych. Obecnie Sądeckie Wodociągi przekazują darowiznę do Caritasu, a Caritas przekazuje ją osobom, które przyjęły  uchodźców pod swój dach – tłumaczy w rozmowie z naszą redakcją Małgorzata Cygnarowicz, rzeczniczka spółki Sądeckie Wodociągi.

Jak zaznacza, spółka nie jest w stanie ani obniżyć taryfy klientom, bo taryfa dla wszystkich jest niezmienna, ani przekazać im bezpośrednio darowizny. Dlatego Sądeckie Wodociągi przekazują pieniądze do Caritasu, a Caritas zajmuje się wszystkimi formalnościami związanymi z przekazaniem środków konkretnym osobom.

Wsparcie będzie realizowane maksymalnie przez trzy miesiące, w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca br. lub do wyczerpania się przeznaczonych na ten cel środków. Na obecną chwilę przedstawicielka spółki nie zdradza o jakiej kwocie mowa. Wszystko zależy od liczby zainteresowanych. – Nie wiemy ile osób będzie chciało skorzystać z programu – zaznacza Cygnarowicz.

– Darowizna, którą przekazujemy nie pochodzi z przychodów taryfowych za wodę i ścieki tylko z dodatkowej działalności spółki, takiej jak usługi laboratoryjne, czy dowóz wody do basenów lub usługi świadczone samochodami specjalnymi – dodaje Małgorzata Cygnarowicz z Sądeckich Wodociągów.

Regulamin otrzymania wsparcia:

 1. Wsparcie finansowe udzielane jest dla gospodarstw domowych, które przyjmują uchodźców z Ukrainy i które mają podpisaną umowę z Sądeckimi Wodociągami na dostarczenie wody i/lub odbiór ścieków.
 2. Wsparcie jest przyznawane z darowizny Sądeckich Wodociągów na rzecz Caritasu i jest realizowane za pośrednictwem tejże organizacji. Darowizna jest przeznaczona na pokrycie rachunków:
 3. za wodę (jeżeli dotyczy) w ilości 3m³ na miesiąc dla jednego Uchodźcy,
 4. za ścieki (jeżeli dotyczy) w ilości 3m³ na miesiąc dla jednego Uchodźcy.
 5. Pomoc jest przyznawana wyłącznie dla Uchodźców przyjętych w indywidualnych gospodarstwach domowych.
 6. Wsparcie będzie realizowane maksymalnie przez trzy miesiące, w okresie od 1 kwietnia 2022 do 30 czerwca 2022 roku lub do wyczerpania się przeznaczonych na ten cel środków.
 7. Wsparcie dotyczy tylko usług dostarczania wody i/lub odbioru ścieków, na które to usługi gospodarstwa domowe starające się o pomoc, mają podpisaną umowę z Sądeckimi Wodociągami.
 8. Obowiązkiem właściciela nieruchomości, w której przebywają Uchodźcy jest niezwłoczna aktualizacja treści Wniosku stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu w zakresie liczby i okresu przebywania w danym gospodarstwie domowym Uchodźców, jednakże nie rzadziej niż raz w miesiącu poprzez informacje przekazaną za pośrednictwem wiadomości SMS na numer telefonu Caritasu. Brak aktualizacji w danym miesiącu kalendarzowym powoduje wstrzymaniem wsparcia finansowego, aż do czasu dokonania aktualizacji.
 9. Gospodarstwo domowe, składające wniosek do Caritas o przyznanie pomocy, rozliczane Ryczałtem obowiązanie jest do zmiany karty informacyjnej poprzez zaktualizowanie liczby przyjętych osób i dostarczenie jej do Spółki Sądeckie Wodociągi, w przeciwnym wypadku pomoc nie będzie rozliczana.
 10. Wsparciem mogą być objęte gospodarstwa domowe z terenu działalności spółki: Miasto Nowy Sącz (woda i ścieki), Miasta – Gminy Stary Sącz (woda i ścieki), Gminy Kamionka Wielka (ścieki), Gminy Korzenna (woda), Gminy Nawojowa (woda i ścieki).
 11. Zgłoszenia o wsparcie należy kierować wyłącznie do Caritas przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, pl. Kolegiacki 1, tel. 785 629 619.
 12. Lista załączników wymaganych do starania się o wsparcie: wniosek (1), zaświadczenie o liczbie przyjętych osób wydane przez właściwą jednostkę rejestrującą uchodźców (2), wzór listy (3), RODO (4).
 13. Weryfikacji danych dokonują Caritas oraz Sądeckie Wodociągi.
 14. Listę osób objętych wsparciem przygotowuje Caritas.
 15. Caritas przekazuje potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie listy i wniosków do Sądeckich Wodociągów.
 16. Sprawy nie ujęte w regulaminie będą rozpatrywane indywidualnie przez Caritas i Sądeckie Wodociągi.

Czytaj także: Dramat w Starym Sączu. Mężczyzna zginął w pożarze

Fot. Sądeckie Wodociągi 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.