Prezydent dementuje plotki o Karcie Nowosądeczanina [FILM]

Prezydent dementuje plotki o Karcie Nowosądeczanina [FILM]

Koalicja Nowosądecka

Rozszerzona wersja Karty Nowosądeczanina była tematem konferencji prezydenta Ludomira Handzla. Przedstawiono nowe korzyści, jakie dla mieszkańców mają być wprowadzone w tym programie, a także zdementowano plotki, które krążą w związku z kampanią wyborczą.

– Warto podsumować trochę tych najważniejszych tematów, które się dzieją w trakcie kampanii. Wyjaśnić pewne sytuacje. Na swoim biurku cały czas mam ulotkę z 2018 roku i myślę, że część z państwa ją doskonale pamięta, bo z drugiej strony były umieszczone moje tezy programowe. Tą główną tezą była Karta Nowosądeczanina i darmowa komunikacja miejska, a także darmowe parkingi dla Nowosądeczan – podsumował Ludomir Handzel.

Prezydent odniósł się również do nieprawdziwych informacji, które rozprowadzane są w przestrzeni publicznej. – W 2018 roku zaproponowałem konkretny program dla Nowego Sącza i ten program został zrealizowany. W tej kampanii również temat Karty Nowosądeczanina się przewija. Wiemy, że są kandydaci, którzy już zapowiedzieli rezygnację z bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców Nowego Sącza. Opowiadają jakieś niestworzone historie o finansowaniu z budżetu miasta karty dla całego powiatu. To jest nawet formalnie niemożliwe, a ja jako prezydent miasta nigdy na to się nie zgodzę, żebyśmy finansowali inne gminy – podkreślił kandydat Koalicji Nowosądeckiej.

Ludomir Handzel został zapytany o kontrowersyjne zdarzenie z udziałem Małgorzaty Belskiej i Ryszarda Nowaka.Mój komentarz do sytuacji jest bardzo prosty i nie potrzeba wariografu. Był taki fakt i byłem tego światkiem. Myślę, że nie tylko ja. Ewidentnie pan Nowak kłamie, że takiego gestu nie wykonał, bo wykonał. Nie ukrywam, byłem wstrząśnięty tym co zobaczyłem – wyjaśnił prezydent Nowego Sącza.

Całość konferencji można obejrzeć na poniższym nagraniu: 

Film: Michał Śmierciak

Czytaj także: Polityka po sądecku. Gest „poderżnięcia gardła” po prezydenckiej debacie

Reklama