Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do wyborów

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do wyborów

W partii trwają przygotowania do wyborów samorządowych w 2018 roku. W marcu tego roku powołano wojewódzkie zespoły do spraw wyborów oraz wojewódzkich i okręgowych koordynatorów. W ubiegłym tygodniu, decyzją prezesa PiS desygnowano także obwodowych koordynatorów. W naszym okręgu koordynatorem został Antoni Poręba, radny powiatu nowosądeckiego.

Wojewódzkie zespoły do spraw wyborów samorządowych to polityczne novum, stworzone w oparciu o posłów I kadencji.

Do ich kompetencji należy przede wszystkim opracowanie programu Prawa i Sprawiedliwości na najbliższe wybory samorządowe – mówi Jerzy Leśniak, koordynator okręgowy i poseł na sejm RP. – Program taki ma być przygotowany do końca listopada 2017 roku. Wcześniej, bo do końca czerwca, zostanie wykonany audyt, mający określić liczbę członków Prawa i Sprawiedliwości zasiadających w poszczególnych samorządach oraz osób, które do parti nie należą, ale startowały w wyborach i uzyskały mandat z rekomendacji PiS.

Innym ważnym zadaniem wspomnianych zespołów będzie przygotowanie listy kandydatów na różne funkcje samorządowe oraz zorganizowanie dla nich szkoleń przed wyborami, zarówno od strony programowej, jak i medialnej. Mają się tym zająć doświadczeni parlamentarzyści.

Mają duże obycie medialne i mogą pomóc dotrzeć z programem do lokalnych społeczności.

Kto to będzie?

– Będzie można o tym porozmawiać najwcześniej na początku przyszłego roku – mówi Józef Leśniak. – Ewentualni kandydaci nie muszą być członkami PiS, ale oczywiście będą musieli cieszyć się poparciem władz partyjnych.

Komentując wybór Antoniego Poręby na koordynatora obwodowego, Jerzy Leśniak podkreślił, że radny powiatowy od lat pracuje na rzecz tworzenia struktur Prawa i Sprawiedliwości na terenie Sądecczyzny

Sukces wyborczy, który osiągnęliśmy w 2014 roku  w radzie powiatu, to przede wszystkim zasługa Antoniego Poręby – mówi.

Sam Antoni Poręba także deklaruje swoją chęć wsparcia wysiłku wyborczego Prawa i Sprawiedliwości i to pomimo faktu, że jego nominacja spotkać się miała z pewnym oporem w środowisku.

– Chciałbym, aby młodym ludziom jak najlepiej żyło się w Polsce, i żeby nie tracono energii na takie zachowania, jak podczas ostatniego zjazdu PiS w naszym okręgu. Chcemy stworzyć takie listy, które pomogą nam przejąć rządy na poziomie samorządowym.

fot. TB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.