Głos z fundacji Ryszarda Florka: most heleński odłóżcie na później

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę nowego mostu heleńskiego i dwóch rond: przed i za mostem. Chętni do realizacji tej inwestycji mogą zgłaszać swój udział do 26 czerwca. Tymczasem założona przez prezesa Fakro, Ryszarda Florka fundacja „Pomyśl o przyszłości” przekonuje, by most heleński budować… później.

List, sygnowany przez przez prezes fundacji Bożenę Damasiewicz do prezydenta Nowego Sącza zawiera propozycję zmiany kolejności kluczowych inwestycji drogowych w naszym mieście: przebudowy mostu heleńskiego i budowy nowej drogi łączącej ul. Piramowicza w Nowym Sączu ze Świniarskiem wraz z budową mostu na rzece Dunajec. Najpierw zaplanowano budowę mostu heleńskiego. Zdaniem prezes Damasiewicz, powinno być odwrotnie. Dlaczego?

– Na czas przebudowy mostu heleńskiego Nowy Sącz zostanie pozbawiony kluczowej przeprawy przez Dunajec – pisze Bożena Damasiewicz. – Zamknięcie tej przeprawy spowoduje poważne utrudnienia komunikacyjne, których można w znacznym stopniu uniknąć, bądź je zminimalizować odwracając kolejność realizowanych inwestycji, a zatem najpierw wykonać połączenie ulicy Piramowicza ze Świniarskiem z budową nowego mostu na Dunajcu, a w następnej kolejności rozpocząć wymianę mostu heleńskiego. Dzięki temu, w okresie budowy mostu heleńskiego, będziemy mieli do dyspozycji trzy, a nie dwie możliwości przeprawy przez rzekę Dunajec. W ten sposób, zaoszczędzimy mieszkańcom Nowego Sącza i okolic komunikacyjnego „horroru”.

Władze miejskie w sprawie odwrócenia kolejności inwestycji zajmują jednak nieugięte stanowisko.

–  Propozycje przedstawione w piśmie Fundacji „Pomyśl o przyszłości” są niemożliwe do zrealizowania i mimo przewidywanych trudności inwestycja będzie realizowana zgodnie z harmonogramem – brzmi odpowiedź z ratusza.

fot. dst24

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.