Praca za granicą: gdzie jej szukać?

Praca za granicą: gdzie jej szukać?

Praca za granicą: gdzie jej szukać

W związku z wysoką inflacją, która coraz bardziej drenuje portfele Polaków, coraz więcej osób z naszego kraju myśli o tym aby podjąć pracę za granicą i zacząć zarabiać np. w euro. Możliwości są duże, bowiem w większości krajów należących do Unii Europejskiej oraz do tak zwanego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, brak jest pracowników. Dotyczy to prawie wszystkich branż i zawodów. Oczywiście ze względów m.in. geograficznych, najbardziej popularnym kierunkiem emigracji zawodowej Polaków są Niemcy. Szczególnie popularnym kierunkiem jest opieka osób starszych.

Oferty pracy w opiece w Niemczech można znaleźć na prawie każdym portalu z pracą oraz na setkach grup publikujących oferty zatrudnienia. Nic w tym dziwnego, bowiem niemieckie społeczeństwo już teraz należy do najstarszych w Europie i z roku na rok rośnie tam liczba osób w podeszłym wieku. Wiele z nich traci możliwość samodzielnego funkcjonowania i zdane jest na pomoc osób trzecich. Jeśli takiej pomocy nie jest w stanie udzielić rodzina seniora, to do gry wchodzi opiekunka osób starszych, która od tego momentu staje się dla starszej osoby wręcz członkiem rodziny. Z czym wiąże się praca opiekunki nad osobami starszymi, jakie są wymagania i ile można zarobić? O tym piszemy w dalszej części naszego artykułu.

Oferty pracy w opiece w Niemczech, publikowane przez agencję opiekunek osób starszych Veritas Opieka, dają możliwość uzyskania zarobku w okolicach 1700 euro netto na miesiąc. Przy czym należy pamiętać, że średni czas trwania jednego zlecenia to około sześciu tygodni, po których następuje wymiana ze zmienniczką. Dużym plusem tej pracy jest fakt, że opiekunka seniora ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Koszty obu tych rzeczy ponosi sam senior albo jego rodzina. Dzięki temu skorzystanie z oferty pracy w opiece w Niemczech staje się jeszcze bardziej atrakcyjne finansowo. Jakie są wymagania do podjęcia tego zajęcia? Główne to znajomość języka niemieckiego, pozwalająca na komunikację z podopiecznym oraz jego rodziną, oraz posiadanie już doświadczenia w opiece nad osobami starszymi.

Więcej na temat pracy w branży opieki w Niemczech uzyskasz pod linkiem: Oferty pracy opieka Niemcy.

Artykuł partnera.

Przeczytaj również: Praca szuka ludzi. W szkołach na Sądecczyźnie brakuje psychologów, pedagogów, logopedów…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama