Powiat nowosądecki zyska strategię rozwoju

Powiat nowosądecki zyska strategię rozwoju

Powstaje Strategia Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego

Od wielu miesięcy powstaje Strategia Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego do 2030 roku. W starostwie odbyło się dziś specjalne spotkanie w sprawie tego dokumentu.

Strategię tworzy Wydział Rozwoju Konsorcjum firm: Fundacja Miesz(k)aj Lokalnie i Utila sp. z o.o. Eksperci analizują silne i słabe strony powiatu nowosądeckiego, a także formułują i opisują cele strategiczne i operacyjne z uwzględnieniem finansowania poszczególnych przedsięwzięć. Prace nad dokumentem trwają od wielu miesięcy i, jak podkreślają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Strategia zawierać będzie inwestycje, które mają wpływać na rozwój Sądecczyzny w najbliższych latach. Podczas dzisiejszego spotkania starosta Marek Kwiatkowski zaznaczał, że mowa tu nie tylko o infrastrukturze drogowej, ale także m.in. o szkolnictwie, rolnictwie, zagospodarowaniu przestrzennym, kulturze, ochronie zdrowia, rynku pracy oraz rozwoju przedsiębiorczości. W dokumencie uwzględniona będzie też kwestia jakości powietrza (szczególnie w zimie) i ochrony przyrody.

W spotkaniu dotyczącym strategii oraz dyskusji, oprócz starosty nowosądeckiego, wzięli udział m.in.: przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wicestarosta Antoni Koszyk, sądeccy wójtowie, szefowie komisji Rady Powiatu Nowosądeckiego, sekretarz Powiatu Monika Dziedzina, prorektor PWSZ dr Marek Reichel, prezes Sądeckiej Izby Gospodarczej Paweł Kukla, dyrektorzy jednostek i wydziałów Starostwa Powiatowego, a także przedstawiciele przedsiębiorców.

Warto zaznaczyć, że tego typu strategie powstają dla różnych jednostek samorządu terytorialnego. Przykładów nie trzeba szukać daleko – w styczniu bieżącego roku nowosądeccy radni przyjęli Strategię Rozwoju Miasta Nowego Sącza na lata 2022-2030 (którą można znaleźć TUTAJ). Z kolei pod koniec 2020 roku Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął Strategię Rozwoju Województwa „Małopolska 2030” (więcej informacji na jej temat można znaleźć TUTAJ).

fot. Maria Olszowska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Thomas Bach przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Otwarcie Klubu Olimpijskiego. Jak ważną rolę miał Polski Komitet Olimpijski w inspirowaniu młodych pokoleń?

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.