Nowy Sącz. Poszukiwany mężczyzna ukrywał się na dachu

Nowy Sącz. Poszukiwany mężczyzna ukrywał się na dachu

cela

Dopuścił się kradzieży w jednym z nowosądeckich sklepów, wdał się w bójkę, a potem ukrył się na dachu. Okazało się, że 40-latek ma „na swoim koncie” znacznie więcej.

Do sytuacji doszło w zeszły czwartek (7 lipca). Tego dnia oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu dostał zgłoszenie, że w jednym z dyskontów na terenie miasta doszło do kradzieży.

Złodziej ze sklepowej półki zabrał napój energetyzujący i małą butelkę alkoholu, którą schował do kieszeni spodni. Będąc przy kasie, zapłacił tylko za energetyk, po czym wyszedł z dyskontu – relacjonuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej, działającego w sądeckiej komendzie.

Mężczyzna nie pozostał jednak niezauważonym. Pracownik ochrony wyszedł za nim z budynku i poprosił go o zwrot skradzionego towaru. Złodziej zaczął szarpać i odpychać ochroniarza, po czym uciekł do jednego z bloków mieszkalnych na osiedlu.

Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze sprawdzili wskazany rejon, a gdy nie znaleźli 40-latka wewnątrz budynku, zajrzeli też na dach. Dostrzegli go, gdy tylko otworzyli właz dachowy. Mężczyzna został natychmiast wylegitymowany.

Wówczas wyszło na jaw, że 40-latek z Nowego Sącza jest poszukiwany zarządzeniami Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Co więcej, Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał za nim list gończy. Mężczyzna uchylał się od obowiązku alimentacyjnego i miał też na sumieniu przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego miał do odbycia w sumie karę 24 miesięcy pozbawienia wolności.

40-letni sądeczanin trafił do sądeckiej komendy. Tam usłyszał od mundurowych zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Mężczyzna przebywa w nowosądeckim zakładzie karnym.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.