Potrzebna pomoc dla Michałka Rosłańca

Potrzebna pomoc dla Michałka Rosłańca

Michał Rosłaniec przyszedł na świat w 1998 roku. Od urodzenia cierpi na autyzm, a od 14 lat walczy także z perlakiem – zapalnym guzem, który ulokował się w uchu środkowym i powoduje kłopoty ze słuchem. Chłopiec ma już za sobą 16 operacji. Jego mama  – Renata Rosłaniec zwraca się z gorącą prośbą o pomoc. 

-Syn jest chłopcem autystycznym. Jego rehabilitacja wymaga mnóstwo pracy, wyrzeczeń, cierpliwości oraz pieniędzy. Michał  od 14 lat zmaga się dodatkowo z perlakowym ziarnicowym zapaleniem ucha środkowego. Co roku przechodzi specjalistyczne zabiegi. Ciągłe narkozy osłabiają jego serce. Cierpi też na niedosłuch, do którego przyczynia się guz. Potrzebna jest nam pomoc w zebraniu funduszy na leczenie, być może nawet poza granicami kraju – wyjaśnia Renata Rosłaniec.

Michał jest radosnym chłopakiem. Jest wrażliwy artystycznie: kocha muzykę, bardzo ładnie maluje, śpiewa i tańczy. Lubi także górskie wędrówki, na które zabiera go jego mama. W towarzystwie ludzi czuje się coraz lepiej.

-Bardzo chciałabym, aby Michał mógł korzystać z terapii tlenowej, która może przynieść rewolucyjne zmiany w jego organizmie. Dlatego bardzo prosimy o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. Chodzi nam o to, by syn potrafił odnaleźć się w otaczającym go świecie i w nim żyć – dodaje Renata Rosłaniec.

***

Jak pomóc Michałowi? Dowiesz się TUTAJ. 

 

 

 

Pieniądze uzbierane na subkoncie chłopca są w całości przeznaczane na cele terapii, wyjazdy rehabilitacyjne itd.

Przeczytaj także wywiad z Renatą Rosłaniec w wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” z 30 marca 2017 roku TUTAJ. 

***

Mama Michałka jest współorganizatorką corocznego Niebieskiego Marszu, organizowanego z okazji Światowego Dnia Autyzmu. Czytaj poniżej:

Niebieski marsz – Światowy Dzień Autyzmu w Nowym Sączu

Fot. Strona Fundacji JiM. 

Share on twitter
Share on facebook