Kasia Kowalska w Krynicy Zdroju – antidotum na smutki

Kasia Kowalska w Krynicy Zdroju – antidotum na smutki

Od trzech tygodni Krynica Zdrój jest zimową stolicą muzyki. Na półmetku cyklu koncertów „Krynica Źródłem Kultury” zaśpiewała Kasia Kowalska, ofiarując zebranej publiczności wszystko „to, co dobre”.

Artystka śpiewa już prawie 25 lat i wciąż gromadzi na koncertach tłumy fanów swojej muzyki. Wydała osiem albumów studyjnych, a na każdym z nich znajdował się przynajmniej jeden przebój, który wszyscy znają. Single z siedmiu nagranych albumów regularnie docierały na szczyty radiowych list przebojów. Te, które szczególnie upodobała sobie publiczność zabrzmiały w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, gdzie w piątkowy wieczór odbyło się pełne emocji spotkanie artystki z publicznością.

Antidotum”, „Pieprz i sól” , Co może przynieść nowy dzień”, „Jak rzecz”, „Wyrzuć ten gniew”, „Coś optymistycznego”, „To, co dobre”… Największe hity przeplatały się z sobą budując wspaniałą atmosferę, czego dowodem były niesłabnące oklaski po każdej piosence.

Energetyczne utwory i melancholijne piosenki z lat 90′ czyli z czasów, na które przypadał początek kariery Kasi Kowalskiej wspólnie z artystką śpiewała cała Krynica. Nie zabrakło również akcentu współczesnego, czyli piosenki „Aya” oraz coveru piosenki Grzegorza Ciechowskiego pt: „Tak, tak” , który urzekł całą polskę w 2011 roku w Opolu.

Koncerty w Krynicy Zdroju poprzedzają zawsze występy zespołów biorących udział w festiwalu supportów. Przed Kasią Kowalską zagrali zwycięscy zeszłorocznej edycji – grupa Sonbird pochodząca z Żywca. Żywy kontakt z publicznością lidera zespołu Dawida Mędrzaka, naturalność muzyki i tekstów i ciekawe utwory rozgrzały publiczność.

Kolejne muzyczne wydarzenia w krynickiej Pijalni będą mieć miejsce 10 i 11 lutego. W najbliższy piątek zagra IRA, a dzień później – Czerwone Gitary. Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl. Więcej szczegółów na: www.krynicazrodlemkultury.pl

fot: Kamil Cichoń

Share on twitter
Share on facebook