Posłuchaj za darmo kompozycji Chopina, Szymanowskiego i Brahmsa!

We wtorek 14 sierpnia o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbędzie się koncert kameralny, zapowiedź Festiwalu i Mistrzowskich Kursów Muzycznych w Gorlicach Muzyka u podnóża Beskidów.

W trakcie imprezy widowni zaprezentują się wybitni artyści: Maria Machowska – skrzypaczka, koncertmistrz Filharmonii Narodowej w Warszawie, pianistka urodzona w mieście nad Ropą Mariola Cieniawa, która karierę solistyczną u boku znamienitych muzyków łączy z działalnością pedagogiczną w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Jacek Muzyk – pierwszy waltornista Buffalo Philharmonic Orchestra w USA, solista pojawiający się często na scenach sal koncertowych Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej.

Prezydent w tekście

Koncert będzie ucztą dla melomanów, którzy cenią sobie kompozycje takich mistrzów jak Johannes Brahms, Karol Szymanowski czy Fryderyk Chopin.

Tegoroczny koncert organizuje Stowarzyszenie Klub Gorliczan przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Urzędu Miejskiego w Gorlicach oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

- Wejściówki można odebrać w Pawilonie Historii Miasta Gorlice, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, punktach informacji turystycznej w Starym i Nowym Sączu, a także przed samym koncertem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach – informuje oficjalna strona internetowa Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie