Barcice: płonął drewniany dom. Z dachu niewiele zostało

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, ogień obejmował ganek i część konstrukcji dachu drewnianego domu. Pożar miał miejsce w piątek (26 lipca) około godziny 15:00 w Barcicach (gmina Stary Sącz).

wsb3

- Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania prądu elektrycznego na skrzynce elektrycznej znajdującej się na budynku, zakręceniu dopływu gazu oraz podaniu trzech prądów wody w celu ugaszenia pożaru. Wykonano prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji dachu i złożono ją w bezpiecznym miejscu, a następnie przelano wodą - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Wkrótce na miejsce dotarli pracownicy pogotowia gazowego i pogotowia elektrycznego. Kiedy dopływ prądu do budynku został odłączony, strażacy usunęli z poddasza stopione przewody elektryczne i resztę nadpalonej konstrukcji dachu, którą dodatkowo przelano wodą.

Na koniec funkcjonariusze sprawdzili budynek za pomocą kamery termowizyjnej.

W działaniach, które trwały prawie dwie i pół godziny brały udział zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Barcice, OSP Stary Sącz, OSP Przysietnica oraz OSP Moszczenica Wyżna.

fot. PSP w Nowym Sączu

NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.