Poseł Wicher apeluje do rządzących: dbajcie o honor polskiego munduru. Wypuśćcie żołnierzy, którzy bronią naszych granic

Poseł Wicher apeluje do rządzących: dbajcie o honor polskiego munduru. Wypuśćcie żołnierzy, którzy bronią naszych granic

Termin zakończenia budowy linii kolejowej 104 z Nowego Sącza do Podłęża-Piekiełka ma zakończyć się w 2029 roku i termin nie jest zagrożony – deklarował podczas spotkania z dziennikarzami poseł Patryk Wicher. Konferencję zdominował jednak temat bezpieczeństwa.

Polityk zapewnił, że do 2025 roku będą rozpisane wszystkie przetargi związane z inwestycją, w tym z budową stacji. – Minister poinformował w odpowiedzi na moją interpelację, że zapewnione jest pełne finansowanie na to zadanie – mówił poseł Wicher. Parlamentarzysta poruszył kilka tematów związanych z inwestycjami w regionie, ale zatrzymał się dłużej nad kwestią bezpieczeństwa Polski.

– Bezpieczeństwo kraju, to kwestia ponad podziałami, szczególnie, gdy za granicą toczy się wojna. W końcu się zdecydujmy, czy walczymy i bronimy granic oraz będących tam funkcjonariuszy Policji, Wojska Polskiego, Straży Granicznej, którzy ryzykują swoje życie – zwracał uwagę poseł.

Parlamentarzysta przypomniał, że na granicy ranni zostali funkcjonariusze broniący granic, jeden z nich był w ciężkim stanie. Zmarł wczoraj. Z drugiej strony polscy żołnierze, którzy broniąc swojego bezpieczeństwa wykonali kilka strzałów ostrzegawczych, zostali aresztowani.

– Jedno mówimy, drugie robimy. Bądźmy rzetelni w polityce. Bądźmy dumni z ludzi, którzy bronią naszych granic. Nie zrobili nikomu krzywdy, bronią naszego życia i zdrowia – stanowczo stwierdził poseł Wicher.

Równocześnie zwrócił się do ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz premiera, aby dbali o honor polskiego munduru i natychmiast wypuścił żołnierzy, którzy poświęcają się dla Polski, sprawiają, że Polacy mogą spać spokojnie.

Czytaj także: Chełmiec. Groźne znalezisko z czasów II wojny światowej

Fot. Adrian Maraś

Reklama