Zabytkowe pojazdy w lipcu opanują Stary Sącz [ZAPOWIEDŹ]

Zabytkowe pojazdy w lipcu opanują Stary Sącz [ZAPOWIEDŹ]

Pierwsza edycja Starosądeckiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych zachwyciła przybyłych na zlot uczestników i gości, nic więc dziwnego, że organizatorzy zdecydowali się na kontynuację. Już 28 lipca zakręceni moto-maniacy ponownie spotkają się w Starym Sączu na dworcu autobusowym. Zgłoszenia są otwarte, a na wystawców czekają kuszące nagrody.

Pora umyć swoje zakurzone skarby oraz przetrzeć piękną karoserię, bo 28 lipca o godzinie 14:00 Park&Ride w Starym Sączu zapełni się unikatowymi zabytkowymi pojazdami, które ucieszą oko.

– Do stworzenia takiego wydarzenia zainspirowało nas kilka innych, podobnych spotkań, mających miejsce w regionie. Jest to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu i porozmawianie z interesującymi ludźmi o ciekawych pojazdach – mówił w rozmowie z naszą redakcją Łukasz Wilkosz, jeden z organizatorów wydarzenia.

Zgłoszenia swoich pojazdów dokonywać można za pomocą formularza internetowego (TUTAJ). W tym roku będzie można rejestrować się aż do samego dnia zlotu. Pod uwagę brane są samochody i motocykle wyprodukowane nie później niż w 1989 roku. Jednak nie jest to sztywna zasada – liczy się unikalność tego pojazdu. Dla osób, które nie wysłały swojego zgłoszenia bądź nie zostały zakwalifikowane, odbędzie się druga tura już na bramie wjazdowej w dniu samego wydarzenia.

Dla wystawców przewidziane są praktyczne, jak podkreślają organizatorzy, nagrody, które zdobyć można w następujących kategoriach: nagroda publiczności, dla najstarszego pojazdu oraz dla najładniejszego pojazdu.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i pyszności dla smakoszy.

 

fot. II Starosądecki Zjazd Pojazdów Zabytkowych 

Czytaj też:

Bonanza na parkingu, czyli dziki zachód na ulicy Lwowskiej!

Reklama