Poseł Mularczyk: „Brak równowagi w finansowaniu kampanii wyborczej w Nowym Sączu”

Poseł Mularczyk: „Brak równowagi w finansowaniu kampanii wyborczej w Nowym Sączu”

Arkadiusz Mularczyk

– Dziękujemy wszystkim za udział w wyborach samorządowych, ale też dziękujemy wszystkim rodakom za głos na Prawo i Sprawiedliwość. Wygraliśmy wybory do Sejmiku Województwa Małopolskiego, gdzie nasza formacja zdobyła 21 mandatów. Wygraliśmy wybory do rady powiatu (18 mandatów) i również wygraliśmy wybory do Rady Miasta Nowego Sącza, gdzie Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło 10 mandatów – mówi poseł Arkadiusz Mularczyk podczas dzisiejszego briefingu prasowego.

Przedstawiciele PiS spotkali się z dziennikarzami jako pierwsi ze wszystkich. Poseł Mularczyk wymienił zwycięzców z poszczególnych okręgów. – Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi samorządami, burmistrzami, prezydentami. Jeżeli będzie taka wola współpracy to jesteśmy otwarci na współpracę na każdym szczeblu samorządu. Żyjemy w naszej małej ojczyźnie, w Nowym Sączu, na Sądecczyźnie, w Małopolsce. Współpraca pomiędzy różnymi szczeblami samorządów jest konieczna i ważna, żeby w sposób efektywny usprawniać życie mieszkańców – dodaje.

Swoje zdanie refleksji wyraził Jan Duda. Jak sam podkreśla, po zapowiedziach jakoby PiS miało stracić władzę, udało się się zwyciężyć i mieć w sejmiku samodzielną większość. Były poseł podziękował wyborcom z Nowego Sącza, Sądecczyzny, ziemi limanowskiej oraz gorlickiej. Nie brakło także dobrych słów w kierunku innych kandydatów z list oraz mediów, które służyły przekazem informacji.

Pozostałe osoby, które zostały obdarzone zaufaniem wyborców również stanęły przed mikrofonem (sejmik, rada powiatu, rada miasta). Iwona Mularczyk podkreśliła wagę każdej osoby, która znalazła się na listach PiS i zadeklarowała gotowość do wytężonej pracy.

Nie zabrakło dociekliwych pytań, ale i emocjonalnych odpowiedzi. Poseł Mularczyk przyznał, że w jego ocenie kampania w Nowym Sączu była daleka od transparentności. – Ktoś wydał wielkie środki, aby jego interesy były realizowane. Nie mam wątpliwości, że to mieszkańcy zapłacili za te bilbordy – powiedział poseł Mularczyk. Podkreślił, że PiS nie akceptuje polityki Ludomira Handzla. Odniósł się do wyniku Ryszarda Nowaka. Ciekawostką jest fakt, że poseł Mularczyk zwrócił się w kierunku dziennikarza lokalnej telewizji. – Panie Redaktorze, ja bym chciał, żeby jedna z głównych telewizji kablowych w Nowym Sączu zapraszała kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Przez 5 lat nie miałem możliwości udziału w żadnej audycji. Niech pan sobie odpowie na pytanie czy pan był uczciwy, czy pan nie był uczciwy przez te 5 lat – wyraził. Poseł przyznał, że telewizja oraz część innych mediów prezentowały jedną stronę sporu politycznego. Określił to nieuczciwym traktowaniem. Całość briefingu dostępna do odsłuchania poniżej.

Czytaj także: Nowy Sącz. Arkadio przemówił po areszcie względem przyjaciela, księdza Michała O.

Fot. Adrian Maraś

Reklama