Niemożliwe nie istnieje. 10 mln uzbierane! Wiktoria Wróbel ma większą armię niż polskie wojsko

Niemożliwe nie istnieje. 10 mln uzbierane! Wiktoria Wróbel ma większą armię niż polskie wojsko

10 milionów uzbierane, Wiktoria Wróbel, Nowy Sącz, Dawid Kulig, Rytro, dziennikarz

Chora na najgorszy typ SMA Wiktoria Wróbel z Nowego Sącza otrzyma szansę na terapię genową. Najdroższy lek świata jest wart ponad 10 milionów złotych. Nieziemsko wysoką kwotę rodzice dziewczynki musieli uzbierać we własnym zakresie. Nie mogli liczyć na pomoc Państwa Polskiego. Ale przy wsparciu ludzi z Nowego Sącza, Sądecczyzny, Małopolski – a także innych części kraju i świata – udało się cel osiągnąć. Dziś (9 kwietnia) po ponad rocznej walce, na koncie oficjalnej zbiórki wybiło magiczne 10 milionów złotych. Do uzbierania jest jeszcze ok. 100 tys. (w ostatnie dni dzięki Waszej mobilizacji wpływało tyle w dobę), zatem zachęcamy do przypieczętowania całej akcji pomocowej, link – TUTAJ.

To co działo się od pierwszych miesięcy ubiegłego roku przechodzi do historii jako absolutny fenomen socjologiczny. Poruszenie społeczne urosło do niepojętych rozmiarów. Do pomocy zaangażowały się setki tysięcy ludzi. Wymyślono każdy rodzaj pomocy. Wymyślono każdy rodzaj imprezy charytatywnej, każdą formę cegiełki. Mieszkańcy Nowego Sącza i Sądecczyzny przechodzili samych siebie. Robili dosłownie wszystko co w ich mocy, aby przyczynić się do osiągnięcia celu.

Wiktoria Wróbel z Nowego Sącza przyszła na świat w lutym 2023 roku. Tuż po porodzie pojawiły się objawy rdzeniowego zaniku mięśni. Dziewczynka nie zakwalifikowała się na refundację terapii genowej. Ze względu na swój trudny stan zdrowia otrzymała raptem 7 punktów w 12-stopniowej skali kwalifikacyjnej.

O Wiki rozpisywały się wszystkie media w Polsce. Jej historia obnażyła kolejne błędy systemowe w naszym kraju. Urodzona bohaterka stała się niezwykle wpływową postacią. Niczego nieświadoma dziewczynka pomogła zrozumieć wielu osobom, że w sprawach najważniejszych brak jest wsparcia finansowego, a w sprawach totalnie błahych łoży się miliony złotych. Dlatego do pokonania tej niedopuszczalnej sytuacji potrzebna była cała armia dobrych serc. I ta armia powstała pod nazwą #TeamWikusia. Dziś w szeregach tej ekipy jest więcej ludzi, niż żołnierzy i wojsk obrony terytorialnej w Polsce. Tylko ponad 142 tysiące osób dokonało wpłaty. Kolejne dziesiątki tysięcy pomagało przy organizacji i obsłudze imprez. Kolejne tysiące ludzi dorzucało się do puszek podczas eventów, by potem, jednym przelewem zasilić konto zbiórki.

Przez ponad rok błagaliśmy o pomoc. Dziś możemy podarować wszystkim najlepszą wiadomość zwrotną. Wiktoria Wróbel z Nowego Sącza uzbierała 10 milionów złotych i otrzyma od Was szansę na długie życie. I to na razie tyle, bo brak słów, aby skrupulatnie to wszystko opisać. Na to przyjdzie czas. Póki co, w imieniu naszym, rodziców dziewczynki i samej Wiktorii – z całego serca DZIĘKUJEMY! Jesteście dobrymi ludźmi. Dzięki Wam, niemożliwe nie istnieje.

(poniżej garstka zdjęć, spośród tysięcy akcji pomocowych)

Fot. DTS24

Reklama