Porozumienie zamiast procesu. Rozpoczyna się Tydzień Mediacji

Od 16 do 20 października trwa w Nowym Sączu Tydzień Mediacji. W Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu będzie można skorzystać z darmowych porad prawnych i uzyskać informacje o postępowaniach karnych.

Konflikty stanowią integralną część naszego życia. Sprawy sądowe niejednokrotnie toczą się bardzo długo, powodują nerwy i stres. Aby tego uniknąć warto korzystać z mediacji. Nie wszyscy wiedzą, iż rozstrzyganie sytuacji konfliktowych przez mediatora jest lepszym rozwiązaniem niż toczenie spraw sądowych, prokuratury oraz sądy w całym kraju umożliwiają dostęp do bezpłatnych porad prawnych. Służy temu Tydzień Mediacji, odbywający się co roku w październiku.

Renault2

Mediacja to obecnie bardzo modny kierunek w różnego rodzaju postępowaniach. Mediacje mogą nawet umorzyć postępowanie – mówi były rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Zbigniew Gabryś.

-Trzeba uprzednio złożyć wniosek. Mogą go składać zarówno osoby pokrzywdzone jak i winne. Pojednanie się stron następuje w obecności mediatora. Korzystanie z mediacji to dużo prostszy i szybszy sposób na rozwiązanie konfliktu, na przykład w sprawach rodzinnych – dodaje.

W Nowym Sączu podczas Tygodnia Mediacji będzie można skorzystać z darmowych mediacji.

-W najbliższy czwartek odbędzie się pogram edukacyjny dla uczniów sądeckich szkół. Uczniowie wezmą także udział w symulacji mediacji przeprowadzonej przez mediatorów Sądeckiego Centrum Mediacji przy Stowarzyszeniu „SURSUM CORDA” w Nowym Sączu - informuje Magdalena Frączek z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu i Sądeckie Centrum Mediacji zapraszają także do udziału w mediacjach w dniu 20 października (piątek) w godz. od 11.00 do 14.00.

Fot. Ilustracyjne - pixabay

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.