Krynicka Fundacja Bratnia Dusza prosi o pomoc dla Polaków na Ukrainie

Krynicka Fundacja Bratnia Dusza prosi o pomoc dla Polaków na Ukrainie

Fundacja Bratnia Dusza z Krynicy – Zdroju chce pomóc Polakom zamieszkującym gminę Jakuszyńską na Ukrainie. W czterech wioskach żyje tam ponad 70 rodzin o polskich korzeniach. Dary można składać w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu. 

– Kolejny raz pomagamy Polakom na Ukrainie. Sądeczanie za każdym razem chętnie pomagają i sądzę, że tak samo będzie i tym razem – mówi Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji w Urzędzie Miejskim w Nowym Sączu.

– Chcemy zebrać rzeczy dla ok. 70 polskich rodzin. Brakuje im dosłownie wszystkiego – mówi Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza. – Potrzebna jest ciepła odzież: kurtki, rękawice, czapki, swetry. Przydadzą się koce, kołdry, poduszki, ręcznikiMieszkańcy gminy potrzebują także środków czystości takich jak proszki do prania, płyny do mycia podłóg, czy płyny do mycia naczyń. Mieszkające w gminie dzieci czekają na plecaki oraz zabawki. Ważnym elementem zbiórki są też środki apteczne: syropy na kaszel, leki na odparzenia i odleżyny, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz witaminy. Potrzebne są także buty. Jeśli ktoś ma buty w dobrym stanie, może po dzieciach, które już wyrosły, może je podarować. 

Iwona Romaniak prosi także o pomoc w transporcie rzeczy na Ukrainę.

-Do gminy Jakuszyńskiej pojedziemy 10 listopada.  Polacy organizują tam uroczystości na Święto Niepodległości. Gdyby ktoś mógł pomóc nam w zakupe paliwa, może pomoże nam jakaś stacja benzynowa? Bardzo o to prosimy – podsumowuje Iwona Romaniak.

Dary można składać w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, przy ulicy Szwedzkiej 2 od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 17:00 do 8 listopada 2017 r.

Fot. Z arch. Fundacji Bratnia Dusza, Agnieszka Małecka 

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama