Ponad 20 tysięcy ofiar trzęsienia ziemi. W niedzielę po mszach zbiórki do puszek

Ponad 20 tysięcy ofiar trzęsienia ziemi. W niedzielę po mszach zbiórki do puszek

Turcja, Syria, trzęsienie ziemi

W dramatycznym trzęsieniu ziemi o magnitudzie około 7,8, do jakiego doszło 6 lutego nad ranem w południowo-wschodniej Turcji i północnej Syrii zginęło ponad 20 tysięcy osób. Codziennie bilans ofiar się zwiększa. Polscy strażacy, w tym nowosądeccy natychmiast ruszyli na poszukiwania zaginionych pod gruzami. Na ratunek pospieszy również Caritas.

Jeszcze tego samego dnia do akcji ratunkowej wyruszyła Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Nowego Sącza, która weszła w skład ciężkiej grupy poszukiwawczo – ratowniczej HUSAR. Strażacy nieustannie szukają pod gruzami żywych osób – udało się już wydobyć 11. Jest jeszcze nadzieja na ocalenia kolejnych istnień ludzkich.

Na pomoc rusza Caritas Polska. W najbliższa niedzielę (12 lutego) we wszystkich kościołach w Polsce, w tym w diecezji tarnowskiej będzie prowadzona zbiórka na rzecz pomocy osobom poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi.

,,Mając na uwadze Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w najbliższą niedzielę 12 lutego br., w parafiach naszej diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii” – informuje notariusz kurii diecezji tarnowskiej.

Czytaj także: Jan Golba o wyborczej giełdzie: mam pewne plany i chcę je zrealizować

Fot.: mł. bryg. Aleksander Mirowski

 

Share on twitter
Share on facebook