Pomocnika Sandecji pierwszy raz w tym sezonie

O czym mowa? O sobotnim występie pomocnika Sandecji Nowy Sącz Szymona Kuźmy w meczu z Rakowem Częstochowa (2:2), który pierwszy raz w tym sezonie wyszedł na murawę w pierwszej jedenastce zespołu z miasta nad Dunajcem.

21-latek do tej pory mógł jedynie pomarzyć o grze w pierwszej ekipie „Biało-czarnych”. Trener Tomasz Kafarski miał innych zawodników, którzy tworzyli drugą linię jego drużyny. Kuźma był zatem pomijany przy wyborze graczy pierwszej jedenastki, ba nie łapał się na wejście z ławki.

Przełom nastąpił w 32. kolejce, gdy Kuźma zadebiutował w ekipie Sandecji za kadencji Tomasza Kafarskiego, pojawiając się na placu gry w 34 minucie spotkania z Wigrami Suwałki wygranego 2:1. Teraz do 82 minuty grał z Rakowem.

Czytaj również: TRENOWAŁ SANDECJĘ, BYŁ ASYSTENTEM LEGENDY FC BARCELONA. TERAZ PRACUJE W… 4. LIDZE!

W poprzednim sezonie Kuźma zaliczył dziesięć meczów (wszystkie w pierwszym składzie) w trzeciej lidze w barwach Podhala Nowy Targ i zdobył jedną bramkę.