Trenował Sandecję, był asystentem legendy FC Barcelona. Teraz pracuje w… 4. lidze!

Ryszard Kuźma został niedawno trenerem czwartoligowej Barciczanki Barcice.

W 2010 roku, jako asystent Jacka Zielińskiego wywalczył z Lechem Poznań mistrzostwo Polski. Następnie był awans do fazy grupowej Ligi Europy – poznaniacy dokonali tego jako pierwsza polska drużyna – wygrane m.in. z Manchesterem City 3:1, Red Bull Salzburg 2:0 czy remisy 3:3 i 1:1 z Juventusem Turyn. Pod koniec 2010 roku Kuźma został asystentem nowego szkoleniowca „Kolejorza” Jose Marii Bakero, znanego z gry w słynnej „Barcy” (260 meczów i 72 gole, w reprezentacji Hiszpanii 30 występów i 7 trafień).

Dziś ten 57-latek po odejściu z Poznania trenował już jako pierwszy trener m.in. Stal Rzeszów, Sandecję, Siarkę Tarnobrzeg czy ostatnio słowacki Partizan Bardejów.

Zobacz również: LATEM SANDECJĘ OPUŚCI WIELU PIŁKARZY? – SZUREK NA SPORTOWO [WIDEO]

Mieliśmy dobry kontakt i zaproponowałem Ryszardowi pracę – mówi nam prezes Barciczanki Paweł Cieślicki.

Nasz zespół się posypał. Wielu chłopaków wyjechało do pracy za granicę. Trzeba było wszystko budować od nowa. Po pięciu latach z klubu odszedł trener Tomek Szczepański. Przez ten czas osiągnął bardzo dużo, były wicemistrzostwa, było też mistrzostwo (Barciczanka odpadła po barażach z Hutnikiem Kraków – przyp. red.). Zastąpił go trener Łukasz Biernacki, ale wyniki zespołu były niestety bardzo słabe. Nie było też widać większych szans na poprawę tego stanu rzeczy – tłumaczy Cieślicki.

Czytaj również: BOISKO KLUBU PIŁKARSKIEGO ZNISZCZONE PRZEZ WANDALI! „OBRAZ ZWALIŁ Z NÓG” [ZDJĘCIA]

Zdecydowałem się na telefon do Ryszarda, z którym znamy się od czasów Sandecji. Mamy cel, chcemy być w czołówce czwartej ligi a od jesieni nowego sezonu planujemy raz jeszcze zaatakować pierwsze miejsce… Już widać jakość w zespole. Nasi piłkarze znów mają dobre podejście do zajęć – cieszy się prezes.

Piłkarze z Barcic zajmują obecnie siódme miejsce w czwartej lidze. W ostatniej kolejce Barciczanka pokonała w szalonym meczu Orkan Szczyrzyc 4:3.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. hwww.archiwum.sandecja.com.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.