Trenował Sandecję, był asystentem legendy FC Barcelona. Teraz pracuje w… 4. lidze!

Trenował Sandecję, był asystentem legendy FC Barcelona. Teraz pracuje w… 4. lidze!

Ryszard Kuźma został niedawno trenerem czwartoligowej Barciczanki Barcice.

W 2010 roku, jako asystent Jacka Zielińskiego wywalczył z Lechem Poznań mistrzostwo Polski. Następnie był awans do fazy grupowej Ligi Europy – poznaniacy dokonali tego jako pierwsza polska drużyna – wygrane m.in. z Manchesterem City 3:1, Red Bull Salzburg 2:0 czy remisy 3:3 i 1:1 z Juventusem Turyn. Pod koniec 2010 roku Kuźma został asystentem nowego szkoleniowca „Kolejorza” Jose Marii Bakero, znanego z gry w słynnej „Barcy” (260 meczów i 72 gole, w reprezentacji Hiszpanii 30 występów i 7 trafień).

Dziś ten 57-latek po odejściu z Poznania trenował już jako pierwszy trener m.in. Stal Rzeszów, Sandecję, Siarkę Tarnobrzeg czy ostatnio słowacki Partizan Bardejów.

Zobacz również: LATEM SANDECJĘ OPUŚCI WIELU PIŁKARZY? – SZUREK NA SPORTOWO [WIDEO]

Mieliśmy dobry kontakt i zaproponowałem Ryszardowi pracę – mówi nam prezes Barciczanki Paweł Cieślicki.

Nasz zespół się posypał. Wielu chłopaków wyjechało do pracy za granicę. Trzeba było wszystko budować od nowa. Po pięciu latach z klubu odszedł trener Tomek Szczepański. Przez ten czas osiągnął bardzo dużo, były wicemistrzostwa, było też mistrzostwo (Barciczanka odpadła po barażach z Hutnikiem Kraków – przyp. red.). Zastąpił go trener Łukasz Biernacki, ale wyniki zespołu były niestety bardzo słabe. Nie było też widać większych szans na poprawę tego stanu rzeczy – tłumaczy Cieślicki.

Czytaj również: BOISKO KLUBU PIŁKARSKIEGO ZNISZCZONE PRZEZ WANDALI! „OBRAZ ZWALIŁ Z NÓG” [ZDJĘCIA]

Zdecydowałem się na telefon do Ryszarda, z którym znamy się od czasów Sandecji. Mamy cel, chcemy być w czołówce czwartej ligi a od jesieni nowego sezonu planujemy raz jeszcze zaatakować pierwsze miejsce… Już widać jakość w zespole. Nasi piłkarze znów mają dobre podejście do zajęć – cieszy się prezes.

Piłkarze z Barcic zajmują obecnie siódme miejsce w czwartej lidze. W ostatniej kolejce Barciczanka pokonała w szalonym meczu Orkan Szczyrzyc 4:3.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. hwww.archiwum.sandecja.com.pl

Reklama