Porsche zderzyło się z motocyklem. Autem kierował obywatel Holandii

Na łuku drogi samochód osobowy marki Porsche zderzył się z motocyklem KTM 125. Gdy służby ratunkowe przybyły na miejsce, poszkodowany kierowca jednośladu znajdował się w pozycji półsiedzącej na poboczu, kilka metrów od pojazdu. Do wypadku doszło w niedzielę około 15:20 w Rożnowie (gmina Gródek nad Dunajcem).

wsb3

Osobówką podróżował tylko kierowca - obywatel Holandii, który nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Jego auto po zderzeniu znalazło się w przydrożnym rowie. Natomiast motocykl leżał na jezdni, całkowicie blokując ruch.

Strażacy z Nowego Sącza i Rożnowa zabezpieczyli teren i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wkrótce na miejsce przybyła karetka pogotowia ratunkowego, a jej załoga przejęła motocyklistę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

- Dokonano rozłączenia instalacji elektrycznej w obydwu pojazdach. Strażacy z OSP Rożnów zorganizowali objazd dla innych uczestników drogi - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Gdy policjanci zakończyli czynności dochodzeniowe, motocykl został zabrany przez lawetę, a pozostałości po wypadku oraz płyny, które wyciekły z motocykla, usunięte.

fot. PSP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.