Pomoc poprzez zabawę. Kolejne osoby ruszają na ratunek chorej Wiktorii z Nowego Sącza

Pomoc poprzez zabawę. Kolejne osoby ruszają na ratunek chorej Wiktorii z Nowego Sącza

wiktoria wróbel, SMA, Nowy Sącz, bal charytatywny, Mostki, Stary Sącz

Dokładnie dwa tygodnie temu (3 marca) informowaliśmy na łamach portalu DTS24 o Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza, która tuż po narodzinach z miejsca musiała rozpocząć walkę o swoje zdrowie i życie. Dziewczynka przebywa na świecie niespełna dwa miesiące. Urodziła się z chorobą genetyczną – SMA 0/1 – najgorszą odmianą schorzenia. Razem z dziewczynką, do walki o jej zdrowie przystąpiło wielu ludzi. Stale przyłączają się kolejne osoby. Jedną z nich jest Beata Waligóra, pomysłodawczyni i organizatorka Balu Charytatywnego dla Wiktorii.

Pani Beata Waligóra prowadzi (wraz z Natalią Dolińską) profil na Facebooku o nazwie „Sensoplastyka Dla Twojego Smyka”. Jak mówi w rozmowie z naszą redakcją, zamysł stworzenia takiego profilu oraz zajęć dla dzieci, narodził się w jej głowie jakiś czas temu.

– Najogólniej mówiąc, sensoplastyka polega na wprowadzeniu dzieci do przestrzeni, gdzie mogą doświadczać wielozmysłowo. Poprzez takie zajęcia pozwalamy na samodzielność, na rozwijanie kreatywności i swobody działania. Poprzez manipulację produktami żywnościowymi, które dostępne są podczas naszych zajęć, możemy stymulować zmysły. Dzięki temu możemy obserwować jak dzieci pokonują własne bariery i poszerzają granice własnych możliwości. Nawiązują dobre relacje z rówieśnikami i rodzicami – mówi Beata Waligóra, po czym zdradza, w jaki sposób narodził się zamysł Balu Charytatywnego.

– Na nasze zajęcia przychodzą osoby, które są jednocześnie najbliższymi znajomymi Alicji (mamy chorej Wiktorii). Jedną z takich osób jest Wiola Krawczyk. Dzięki niej poznałam historię Wiktorii i stwierdziłam, że mamy trochę osób w naszej sensoplastyce i coś możemy zrobić. Tak powstał zamysł Balu Charytatywnego. Szukamy ludzi z dobrym sercem, którzy mogą coś zaoferować, coś, co będziemy mogli sprzedać podczas Balu. Każde wsparcie się liczy – mówi inicjatorka wydarzenia w rozmowie z portalem DTS24.

Bal odbędzie się 29 kwietnia na sali w Mostkach. Na imprezę obowiązują zapisy. W programie balu między innymi: animacje dla dzieci i rodziców, malowanie twarzy, bańki mydlane, spotkanie z bajkową postacią oraz szereg innych atrakcji – Na ten moment mamy potwierdzonych około 30 osób, a docelowo chcielibyśmy, aby było ich około 70. Będziemy prowadzić sprzedaż przedmiotów, zabawek czy bonów podarunkowych. Każdy kto chciałby nas wesprzeć w poszerzeniu oferty i dostępnych cegiełek, które rozprowadzimy, proszony jest o kontakt telefoniczny 692-931-208. Wszystko co uda nam się uzbierać przekażemy na leczenie Wiktorii – mówi Beata Waligóra.

Przypominamy też, że niespełna dwumiesięczną Wiktorię Wróbel z Nowego Sącza, cały czas można wspierać za pośrednictwem platformy SiePomaga. Historię dziewczynki i relację jej mamy opisujemy – TUTAJ.

Czytaj także: Kolejny horrendalny rachunek za ogrzewanie basenu w Chełmcu. Obiekt przejmie kopalnia w Klęczanach

Fot: AR

Share on twitter
Share on facebook