Kolejny horrendalny rachunek za ogrzewanie basenu w Chełmcu. Obiekt przejmie kopalnia w Klęczanach

Kolejny horrendalny rachunek za ogrzewanie basenu w Chełmcu. Obiekt przejmie kopalnia w Klęczanach

basen w Chełmcu, rachunki za gaz

Do gminy Chełmiec dotarł kolejny rachunek grozy za ogrzewanie gazem budynku basenu. W styczniu była to kwota 300 tysięcy, teraz 250 tysięcy. Nie oznacza to jednak, że rachunki się zmniejszyły, gdyż trzeba wziąć pod uwagę, że luty ma mniej dni, ale to nie wszystko…

– Rachunek wcale nie jest mniejszy, luty ma 28 dni, poza tym jest łagodniejszy, jeśli chodzi o zimę, a po trzecie – w lutym podpięliśmy część basenu do pieca na olej opałowy. Do tego rachunku za gaz musimy doliczyć jeszcze ten za olej – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją wójt Chełmca Bernard Stawiarski.

Gospodarz gminy zaznacza, że na obecną chwilę nie wiadomo jaka to będzie kwota, gdyż olej zostaje dostarczany cysternami do zbiorników i nie można precyzyjnie obliczyć ile litrów oleju zostało zużyte.

Aby uratować budżet gminny i basen w Chełmcu, obiekt przejmie należąca do gminy Kopalnia Surowców Skalnych w Klęczanach. – W marcu nie zdążymy tego zrobić, a w kwietniu mamy też przerwę technologiczną. Będzie to możliwe od 1 maja, gdyż z przejęciem jest związanych sporo formalności, w tym te dotyczące  zmiany umów pracowniczych – dodaje wójt Stawirski.

Przypominamy, że gaz dla podmiotów biznesowych jest tańszy, a jak wynika z zapowiedzi rządu – ma zostać obniżony jeszcze o 5%, poza tym będzie można odpisać cały VAT.

– Obecnie zakład komunalny, który prowadzi basen, może odpisać jedynie 30% VAT – zaznacza wójt Bernard Stawirski.

W grudniu rachunek za gaz dla chełmieckiego basenu Aqua Centrum wynosił 27 tysięcy, za styczeń gmina Chełmiec musi zapłacić 296 tysięcy. To jedenastokrotna podwyżka, o czym informowaliśmy w artykule: Rachunek grozy „zabije” basen w Chełmcu? Kwota podwyżki za gaz zwala z nóg władze gminy. 

Fot. Gmina Chełmiec 
Share on twitter
Share on facebook