Prezydent Nowego Sącza chce pomarańczowo – czerwonej drogi do Brzeska

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak skierował do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad stanowisko w sprawie przebiegu planowanej do przebudowy drogi DK 75 klasy GP na odcinku Brzesko – Nowy Sącz. Jego zdaniem najlepsza jest kombinacja wariantów  z  udziałem „pomarańczowego” i „czerwonego”.

– Uważam, że odcinek nowej drogi należy poprowadzić: (1) od ronda tzw. obwodnicy północnej Nowego Sącza im. Prof. B. Kumora (tzw. „marcinkowickiego”) korytarzem K 1.0 (pomarańczowym) wzdłuż lewego brzegu rzeki Dunajec, (2) następnie przez nowy most na rzece Dunajec w okolicy miejscowości Dąbrowa, (3) dalej krótkim odcinkiem korytarza K0 (czerwonym) przez nowoprojektowany obecnie most w Kurowie, dalej korytarzem K 1.0 (pomarańczowym) do miejscowości Tęgoborze – pisze prezydent Ryszard Nowak.

– Opisany odcinek powinien być budowany w pierwszej kolejności, ze względu na narastające problemy komunikacyjne Nowego Sącza – dodaje prezydent.

Prezydent uważa, że „dalszy ciąg i wariant przebiegu drogi w kierunku Brzeska po terenie pozostałych gmin powinny warunkować względy ekonomiczne, względy zmniejszenia czasu dojazdu do Brzeska, interesu społecznego i uwarunkowania geologiczne przewidywanych korytarzy”.

Przebieg trasy można zobaczyć na mapie: http://www.nowysacz.pl/content/resources/aktualnosci/2017/04/mapka_sadeczanka.pdf

O drodze „Sądeczance” pisaliśmy:

Droga „Sądeczanka” coraz bliżej rozwiązania

oraz: Nowy Sącz: Pięć wariantów drogi do Brzeska

Fot. GDDKiA, UM NS. 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.