Nowy Sącz: Karpacki Wyścig Kurierów START!

W sobotę, 29 kwietnia rozpocznie się Karpacki Wyścig Kurierów. Prolog zaplanowano w Tarnowie. Następnego dnia (30 kwietnia) wyścig zagości w Nowym Sączu, gdzie o godz. 12:45 kolarze wyjadą z Rynku aby zmierzyć się z trudnościami pierwszego etapu o długości 160 km. Przejadą przez trzy kraje – Polskę, Słowację i Węgry.

Karpacki Wyścig Kurierów ma długą tradycję, sięgającą lat 70-tych ubiegłego wieku – mówi prezydent Ryszard Nowak. – To był bardzo popularny wyścig. Brało w nim udział wielu znaczących zawodników w kolarstwie. To także sposób na oddanie hołdu naszym beskidzkim i sądeckim kurierom. Prezydent przypomina także, że Karpacki Wyścig Kurierów wielokrotnie gościł w Nowym Sączu, i po przerwie postanowiono powrócić do tej pięknej tradycji.

Kolarskie zmagania upamiętniające kurierów przeznaczone są dla osób młodych, poniżej 23 roku życia.

To dobry sposób na propagowanie tego sportu wśród młodych ludzi, dlatego z przyjemnością zdecydowałem o udziale naszego miasta w tej imprezie – zapewnia prezydent Nowak.

Start pierwszego etapu wyścigu poprzedzi prezentacja grup sportowych (godz. 11). Następnie o godz 11:45 zaprezentowani zostaną poszczególni zawodnicy. Ceremonia dekoracji rozpocznie się o godz. 12:30, po czym nastąpi start honorowy z Rynku (godz. 12:45). Start ostry – z Mostu Heleńskiego zaplanowano na godz. 13. Rywalizacja w tym dniu zakończy się w Oświęcimiu.

Kolejny etap (1 maja) będzie liczył 140 kilometrów. Trasa powiedzie z Oświęcimia do Jabłonki, a zawodnicy już w godzinach popołudniowych przejadą do węgierskiego Veszprem, gdzie kolejnego dnia (2 maja) rozpocznie się ostatni, decydujący etap wyścigu. Będą mieli do przejechania 150 km z finiszem w mieście Papa, niedaleko granicy ze Słowacją.

fot.http://carpathianrace.eu/

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.