Polski stand-up dziś w Nowym Sączu. Grzegorz Dolniak zaprasza Biegonice, bo ma do tego miejsca sentyment

Polski stand-up dziś w Nowym Sączu. Grzegorz Dolniak zaprasza Biegonice, bo ma do tego miejsca sentyment

grzegorz dolniak, stand-up, polska, nowy sącz

Już dziś w Amfiteatrze w Nowym Sączu w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej zaprezentuje się ścisła czołówka polskiego stand-upu. Przed publicznością wystąpią: Kacper Ruciński, Antonii Syrek – Dąbrowski, Adam van Bendler oraz posiadający nowosądeckie korzenie Grzegorz Dolniak.

Portal DTS24 sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem. O trwających imprezach w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej pisaliśmy ostatnio przy okazji koncertu Golec uOrkiestry. Można o tym przeczytać TUTAJ

Dzisiejszy event w nowosądeckim Amfiteatrze Park Strzelecki to jedno z urozmaiceń programu. W przeważającej większości projekt zbudowany jest w oparciu o sztukę teatralną oraz koncerty. Stand-up stanowi wyjątek i dużą ciekawostkę, tym bardziej, że na scenie zaprezentuje się Grzegorz Dolniak.

– Szczególnie chciałem zaprosić ludzi z Biegonic, bo tam są moje korzenie, stamtąd jest mój dziadek i tam spędzałem wszystkie wakacje – mówi Grzegorz Dolniak w zapowiedzi dzisiejszego występu.

Dolniak to nie tylko polski komik, ale też konferansjer, prezenter telewizyjny i producent wydarzeń artystycznych. Ze sceną i estradą jest związany od kilkunastu lat. Swoje pierwsze kroki stawiał w kabarecie. Potem pracował jako dziennikarz a od 2016 roku zajmuje się stand-upem. Jak sam mówi, jego stand-up to mieszanka scenicznej charyzmy popartej wieloletnim doświadczeniem, niespożyta energia przekładająca się na charakterystyczną ekspresję i cała masa humoru obserwacyjnego wbijającego szpilę w absurdy otaczającego nas świata.

Dzisiejszy event jest początkiem kolejnego intensywnego weekendu Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Także w dniu dzisiejszym (Miejski Ośrodek Kultury) o godz. 17.30 oraz 20.30 zaprezentują się artyści nowosądeckiego Teatru Robotniczego w sztuce ,,Pomoc Domowa”. W dniu jutrzejszym na deskach amfiteatru zaprezentuje się Roksana Węgiel. Z kolei w sobotę (również w amfiteatrze) wystąpi Orkiestra Symfoniczna Mieczysława Smydy. Tego dnia w MOKu pojawią się też aktorzy warszawskiego teatru Capitol. W przedstawieniu ,,Czy to Ty” publiczność będzie mogła obejrzeć Łukasza Nowickiego, Darię Widawską, Marzenę Rogalską oraz Marcina Rogacewicza.

Fot: grzegorzdolniak

Czytaj także: Wojciech Knapik z lotu ptaka ujawnia nową lokalizację festiwalu Pannonica

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama