Wojciech Knapik z lotu ptaka ujawnia nową lokalizację festiwalu Pannonica

Wojciech Knapik z lotu ptaka ujawnia nową lokalizację festiwalu Pannonica

pannonica festiwal 2023, nowa lokalizacja, myślec

Wojciech Knapik pomysłodawca i twórca Festiwalu Pannonica ujawnił nową lokalizację wydarzenia. Uczynił to bardzo oryginalnie – z lotu ptaka. To już pewne: Pannonica opuszcza Barcice. Dokąd?

Na początku września odbyła się dziewiąta edycja imprezy. W Barcicach nad Popradem zapłonął ogień bałkańskiej muzyki. Wydarzenie relacjonowaliśmy na bieżąco TUTAJ.

Przez wiele lat impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wojciech Knapik wspominał, że wioskę festiwalu odwiedzili fani muzyki z niemal stu krajów. Miejsce zyskało sympatię i renomę, ale szef wydarzenia przyznał wczoraj, że nie było już zgody służb na kontynuowanie Pannoniki w Barcicach.

– Miesiąc temu zasugerowaliśmy, że być może z dużym prawdopodobieństwem będziemy musieli opuścić Barcice i dzisiaj jest czas na to, aby opowiedzieć w jakim kierunku to poszło. Od razu chcę powiedzieć, że poszło w dobrym kierunku. Będziemy mieli miejsce, gdzie będzie się można rozwijać. Dlaczego musieliśmy się przenieść z Barcic? Dostaliśmy jasną informację ze strony służb, które wydają zezwolenia, że nie ma możliwości, abyśmy uzyskali zgodę. Zostało nam to dokładnie wyjaśnione. Nie mamy na to wpływu, bo nie jesteśmy właścicielami terenu. Współpraca z właścicielami nie dawała nam perspektyw. Chcąc organizować Pannonikę nadal, musieliśmy szukać nowego miejsca – mówi Wojciech Knapik.

Organizator zaprezentował nową lokalizację w materiale video będącym transmisją z przelotu nad Starym Sączem, aż po Barcice. Nie zabrakło nawiązań do historii oraz walorów regionu.

– Pannonica od 2023 roku będzie się odbywała w Myślcu nad Popradem, w gminie Stary Sącz. To większy teren. Miejsce przepiękne, urokliwe, położone bliżej miast Stary Sącz oraz Nowy Sącz. Jest otoczone wzgórzami. To taka urocza enklawa. Jest dużo fragmentów, gdzie nie widać domów, gdzie nie dobiegają żadne odgłosy. Mamy nowe miejsce z perspektywami. Sam fakt, że mamy możliwość dzierżawy przez najbliższe kilkanaście lat jest świetną wiadomością – mówi twórca festiwalu.

Fot: Pannonica Festiwal

Czytaj także: Jakub Bocheński zaginiony, nie ścigany. Nowy wątek, czy nagonka?

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama