Polityczny "rozwód" Elżbiety Zielińskiej i Pawła Kukiza. Posłanka z Kobylanki odchodzi z klubu Kukiz 15

"Bardzo dziękuję Pawłowi Kukizowi i posłom za 4 lata pracy w klubie Kukiz 15. Paweł w 2015 stworzył świetny ruch, pełen ludzi z pasją i wiarą w zmianę Konstytucji z 1997. Uważam, że ta zmiana z PSL nie będzie możliwa i dzisiaj wystąpiłam z klubu" - poinformowała w mediach społecznościowych posłanka z Kobylanki na Sądecczyźnie - Elżbieta Zielińska.

Wczoraj Paweł Kukiz i lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie o współpracy w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zgodnie z treścią porozumienia,  kandydaci Kukiz'15 wystartują w wyborach z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

W odpowiedzi na polityczne przymierze Kukiza i Kosiniaka-Kamysza, czwórka posłów  ruchu Kukiz 15 złożyła rezygnację z członkostwa w klubie. Są to Bartosz Józwiak, Tomaszem Jaskóła, Jerzy Kozłowski i  wybrana w nowosądeckim okręgu posłanka Elżbietą Zielińska.

Pogłoski o politycznym "rozwodzie" Zielińskiej z ruchem Kukiz 15, który zapewnił  jej mandat, rozeszły się w ostatnich dniach lipca.  Jak informowaliśmy w dts24  31 lipca - Elżbieta Zielińska dostała propozycje startu w wyborach z list Konfederacji, PLS oraz PiS. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że  prawdopodobnie powie "tak" Jarosławowi Kaczyńskiemu.

zdjęcie: archiwum dts24

Okna i drzwi

4 comments

  1. Jarek 9 Sierpień, 2019 at 21:25 Odpowiedz

    Jeżeli okaże się prawdą że Pani posłanka wystartuje z listy PiS to mimo mojej wielkiej sympatii do jej osoby nie wróżę jej wielkiego powodzenia. W moim odczuciu będzie to duplikat Magdaleny Ogórek która to najpierw uwiodła SLD a potem Jarosława Kaczyńskiego by ostatecznie z Kurskim i Rydzykiem zawładnąć telewizją

  2. Vladimir 9 Sierpień, 2019 at 21:40 Odpowiedz

    Bardzo dobra decyzja o wstąpienia w szeregi PiS ale wątpię czy tą Panią zechcą, bo Zielińska już pokazała fałsz będąc w sądeckim ratuszu.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.