Policjanci z Irlandii będą patrolowali sądeckie ulice

„Placement Programme” to nazwa projektu organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, łączącego wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. To właśnie dzięki niemu na sądeckich ulicach już wkrótce pojawią się policjanci pochodzący z … Irlandii.

– Przedstawiciele irlandzkiej Gardy będą gościć na Sądecczyźnie przez najbliższe dwa tygodnie, pełniąc służbę z sądeckimi policjantami – mówi asp. dr Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – W trakcie swojego pobytu poznają zadania poszczególnych wydziałów tutejszej jednostki, specyfikę służby oraz uregulowania prawne funkcjonujące w naszym kraju.

Jeden ze stażystów to rodowity Irlandczyk, natomiast drugi jest Polakiem służącym w irlandzkiej Policji od 2008 roku.

W pierwszym dniu swojego pobytu w Nowym Sączu, delegaci poznają obszar działania i strukturę organizacyjną sądeckiej jednostki oraz tabor i sprzęt, jakim na co dzień posługują się tutejsi policjanci. Zapoznają się też ze statystką wykroczeń i przestępstw do których najczęściej dochodzi na naszym terenie – informuje Iwona Grzebyk –Dulak.

W ramach poznawania specyfiki pracy sądeckich służb mundurowych irlandzcy policjanci odwiedzą także siedzibę krynickiego GOPR-u i tamtejszy komisariat Policji. Natomiast 6 października, uczestniczyć będą uczestniczyć w międzynarodowej konferencji poświęconej wpływom narkotyków na zachowania kryminogenne w środowisku młodzieży, którą organizuje sądecka Policja wraz z Regionem IPA Nowy Sącz.

–  Niebawem nasi goście pojawią się też w służbie patrolowej na sądeckich ulicach – zapewnia Iwona Grzebyk – Dulak.

Celem projektu  „Placement Programme”  jest wymiana wiedzy i doświadczeń, dlatego w ramach rewizyty, dwóch sądeckich policjantów poleci do Irlandii już w listopadzie.

fot. Komenda Miejska Policji Nowy Sącz

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.