Łącko: zbudują promenadę rowerową

Do końca czerwca 2018 r. nad potokiem Czarna Woda w Łącku ma powstać spacerowa promenada rowerowa. Będzie tam również kładka pieszo-rowerowa. Między potokami Lichnia i Czarna Woda miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu. 

Promenada będzie liczyła kilka kilometrów, ścieżka rowerowa będzie dwukierunkowa. Pobiegnie  od rynku w Łącku w kierunku Dunajca, po wale potoku Czarna Woda. Deptak zostanie oświetlony, pojawią się wzdłuż niego ławki, stojaki na rowery, kosze…

Dodatkowo na terenach nad Dunajcem powstanie trasa biegowo – rowerowa o nawierzchni z betonu cementowego, której łączna długość wyniesie 2 724 m. Pomiędzy potokami Lichnia i Czarna Woda zostanie wykonana siłownia powietrzna wyposażona w 7 urządzeń do ćwiczeń oraz miejsce odpoczynku zaopatrzone w stoliki i ławki.

-Ta długo oczekiwana inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanej przez gminę dotacji  w wysokości 1 167 tys. zł w ramach RPO Centra Aktywnego Wypoczynku w tym Trasy Biegowo-Rowerowe. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminy Łącko, Stary Sącz, Chełmiec, Bobowa, miasto Nowy Sącz oraz Fundację Sądecką – informuje wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina.

Jest to kolejna inwestycja w infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną  na terenie gminy Łącko, gdzie trwają już roboty związane z budową ścieżki biegowo-rowerowej Łącko – Zagorzyn. Rozpoczęto również prace projektowe związane z budową trasy rowerowej VELODUNAJEC odcinek Zabrzeż – Stary Sącz.

Czytaj również: Łącko, Zagorzyn: będą ścieżki rowerowe i siłownie pod chmurką

oraz: Łącko szykuje się na rowerowe szaleństwo

Fot. Ilustracyjne – pixabay

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.