Nowy Sącz: policjanci honorowo oddają krew

Mł. asp. Janusz Ruchała i st. sierż. Piotr Warzecha  to dwóch sądeckich policjantów, którzy wczoraj otrzymali odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi – PCK”. Obydwaj od lat wspierają akcje bezinteresownego oddawania krwi przyczyniając się tym samym do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Obydwaj funkcjonariusze wielokrotnie brali udział w różnych akcjach oddawania krwi – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Nie były to tylko akcje organizowane przez policję, ale także inne służby mundurowe czy różne instytucje. O wielu z nich nawet nie wiedzieliśmy, bo robili to po cichu, bez żadnego rozgłosu.

Choć panowie nie chwalili się swoją bezinteresowną postawą, liczby mówią same za siebie – Janusz Ruchała oddał dotąd ponad 7 litrów (łącznie 16 razy) a Piotr Warzecha 6,5 litra krwi ( łącznie 14 razy).

Wyróżnieni policjanci brali również udział w ostatniej akcji oddawania krwi w sądeckiej komendzie (15 marca). W ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą” 59 osób w tym policjanci, pracownicy cywilni, funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz młodzież oddali łącznie 20 litrów krwi.

 fot. KM Policji Nowy Sącz

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.