Nowy Sącz: policjanci honorowo oddają krew

Mł. asp. Janusz Ruchała i st. sierż. Piotr Warzecha  to dwóch sądeckich policjantów, którzy wczoraj otrzymali odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi – PCK”. Obydwaj od lat wspierają akcje bezinteresownego oddawania krwi przyczyniając się tym samym do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

wsb3

- Obydwaj funkcjonariusze wielokrotnie brali udział w różnych akcjach oddawania krwi – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Nie były to tylko akcje organizowane przez policję, ale także inne służby mundurowe czy różne instytucje. O wielu z nich nawet nie wiedzieliśmy, bo robili to po cichu, bez żadnego rozgłosu.

Choć panowie nie chwalili się swoją bezinteresowną postawą, liczby mówią same za siebie – Janusz Ruchała oddał dotąd ponad 7 litrów (łącznie 16 razy) a Piotr Warzecha 6,5 litra krwi ( łącznie 14 razy).

Wyróżnieni policjanci brali również udział w ostatniej akcji oddawania krwi w sądeckiej komendzie (15 marca). W ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą” 59 osób w tym policjanci, pracownicy cywilni, funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz młodzież oddali łącznie 20 litrów krwi.

 fot. KM Policji Nowy Sącz

 

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.