„Gwiazda Gór” zabłyśnie w Muszynie na nowo

„Gwiazda Gór” zabłyśnie w Muszynie na nowo

„Rozpoczęliśmy rewitalizację oryginalnych mebli z okresu kiedy hotel powstawał. W obiekcie pozostanie charakterystyczna mozaika, posadzki z kamienia, zastawy stołowe, lampy i wszystko, co przetrwało próbę czasu” – informuje właściciel od lat nieczynnego hotelu w Muszynie. Inwestorem jest Grupa Arche, która przywraca hotel do dawnej świetności zapraszając jednocześnie do współpracy ludzi, którzy chcieliby zainwestować we własny hotelowy apartament. Finał inwestycji planowany jest w wakacje 2024 r.

W obiekcie będzie 375 pokoi hotelowych, sale konferencyjne o łącznej powierzchni około 1,5 tys. m. kw., restauracja z zielonym tarasem, wielofunkcyjne boisko, plac zabaw dla dzieci, kilka basenów, jacuzzi i strefa SPA. Wspomniana wyżej mozaika zdobiąca ściany basenu to dzieło Kazimierza Manna – ojca Wojciecha Manna.

Muszyński Metalowiec, znany później pod nazwą „Gwiazda Gór” przyjął pierwszych gości w latach 60. XX wieku. Był wówczas własnością Zrzeszenia Hut Polskich i jednym z najnowocześniejszych obiektów sanatoryjnych czasów PRL-u mającym w swej ofercie kino, basen i pijalnię wód mineralnych. W latach 90. przeszedł gruntowny remont jednak dawnej świetności nie odzyskał. Przez kilkanaście lat niszczał i był atrakcją jedynie dla miłośników urbexu.

Grupa Arche kupiła nieruchomość od komornika.

Szczególnie lubimy lokalność, historię, dziedzictwo. Tu będziemy na pewno, mieli możliwość, żeby pokazać, jak potrafimy uszanować to, co było wcześniej. Tu skupiało się życie Muszyny, obiekt był bardzo rozpoznawalny i chciałbym, żeby znów tak było – cytuje Władysława Grochowskiego, prezesa Arche portal horecanet.pl

Na pierwszy rzut oka może tego potencjału, aż tak nie widać, ale to, co ukrywa się w środku, te detale, świadczą o wysokiej jakości tego obiektu. Projektanci, którzy pracowali przy tym obiekcie, bardzo szczegółowo pochodzili do detali. Myślę, że Arche Metalowiec Muszyna to będzie bardzo ciekawy projekt, gdzie uda nam się zachować, jak najwięcej elementów, które wykorzystamy – obiecuje Piotr Grochowski, główny architekt Arche.

Grupa Arche rozpoczęła ogłosiła nabór chętnych na inwestycję w hotelowe apartamenty. Właściciele pokoi hotelowych będą czerpać zyski z ich najmu z gwarancją minimum 5 proc. zwrotu w skali roku.

Reklama