Pojadą z Krynicy do Krynicy przez całą Polskę. Rowerami!

Będą mieli do pokonania ponad tysiąc kilometrów. Rowerzyści z Krynicy Zdroju ostro trenują przed rajdem rowerowym z Krynicy Morskiej do górskiego uzdrowiska. To jeden z elementów zacieśnienia współpracy partnerskiej i promocji obu miast. Inicjatorem pomysłu jest Krynicka Organizacja Turystyczna.

dts

To będzie druga edycja krynickiego rajdu rowerowego. W ubiegłym roku śmiałkowie przejechali trasę z gór nad morze. Tym razem planują pokonać ten odcinek w przeciwnym kierunku z Krynicy Morskiej do Krynicy Zdroju. Najpierw pociągiem dojadą do Gdańska, tam zwiedzą atrakcje miasta, następnie wieczorem dotrą do Krynicy Morskiej.

Start rowerzystów zaplanowano 1 czerwca. Przed nimi będzie 11 dni pedałowania między innymi przez Mazury, Mazowsze wzdłuż Wisły w stronę południa Polski. Ostatni nocleg zaplanowano w Bochni, również partnera górskiego uzdrowiska. W rajdzie ma wziąć udział ponad dwudziestu rowerzystów.

Po raz drugi zmierzy się z wyzwaniem między innymi Przemysław Sulewski, z Urzędu Miejskiego w Krynicy Zdroju.

-Teraz przed wyjazdem sprawdzamy nasze umiejętności, kręcimy sporo kilometrów wokół Krynicy. W trasę zabieramy rowery górskie, część jednak z nas zmieni opony na lżejsze aby móc jechać po asfalcie. To jest przygoda i przede wszystkim poznanie Polski z innej strony i fajny czas spędzony ze znajomymi-podkreśla

Podczas ubiegłorocznej edycji uczestnicy krynickiego rajdu rowerowego przekroczyli 1200 kilometrów, w tym roku będzie to 1055 kilometrów.

-Po drodze planujemy zwiedzanie aby to nie było tylko przejechanie Polski, chcemy przy okazji zobaczyć m.in. skanseny, muzea czy bunkry wojenne. Obawiamy się tylko jednej rzeczy, pogody. W razie deszczu morale grupy może spaść ale mam nadzieję, że damy radę. To przede wszystkim świetna zabawa i promocja obu miast dlaczego liczymy na rzesze kibiców na trasie -mówi Daniel Lisak, kierownik biura Krynickiej Organizacji Turystycznej.

 

 

O TYM JAK DWIE KRYNICE WCHODZĄ W KOOPERACJĘ I WYMIENIĄ SIĘ... MIESZKAŃCAMI -  CZYTAJ TU!

 

fot. Krzysztof Sady + ilustracyjne: pixabay

Odpowiedzi na pytania konkursowe znajdziesz TUTAJ.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.