Dwie Krynice wchodzą w kooperację: wymienią się… mieszkańcami!

Dwie Krynice wchodzą w kooperację: wymienią się… mieszkańcami!

– Zgodnie z założeniami, mieszkańcy górskiego uzdrowiska będą mogli wymieniać się noclegami z mieszkańcami nadmorskiej miejscowości. Dzięki temu obie strony nie będą musiały płacić za noclegi, a jedynie za koszty transportu i za wyżywienie – tłumaczy burmistrz Krynicy – Zdroju Dariusz Reśko.

Organizacje Turystyczne w Krynicy-Zdrój oraz Krynicy Morskiej jak oraz urzędy obu miast poszukują rodzin, które już w tym roku chciałyby się wymienić mieszkaniami.

Krynica – Zdrój oraz Krynica Morska stały się miastami partnerskimi w maju zeszłego roku. Pomysł partnerstwa narodził się ponad pięć lat temu ze względu na nazwy obu miast.

Aby taka współpraca była twórcza, owocna i efektywna współpracę muszą podjąć ludzie i środowisko – mówi Dariusz Reśko, Burmistrz Krynicy-Zdrój.

– Podpisywanie umów nie ma sensu,  jeżeli współpraca miałaby polegać tylko na tym, że raz w roku odwiedzają się burmistrzowie czy przedstawiciele rady miejskiej. Najważniejsi są ludzie. Z inicjatywą połączenia sił wyszły środowiska hotelarskie i branża turystyczna. Mieliśmy już wspólne wydarzenia, jak ostatni rajd rowerowy, który przyciągnął i uczestników i media – mówi burmistrz.

fot. pixabay

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.