Pogotowia przeciwpowodziowe w regionie. Zalane są drogi i domy

Kałuża

W naszym regionie widać już skutki intensywnych opadów deszczu. Odnotowano liczne podtopienia, a na terenie powiatu limanowskiego i nowosądeckiego wprowadzono stan pogotowia przeciwpowodziowego.

W gminie Łącko zniszczeniu uległa infrastruktura drogowa, wystąpiły lokalne podtopienia. Służby interweniują w miejscowościach: Łącko, Zarzecze, Zagorzyn, Łazy Brzyńskie i Brzyna.

Jak informowaliśmy TUTAJ, w Żegiestowie (gmina Muszyna) na tory kolejowe osunął się korpus drogi wojewódzkiej nr 971. Jeden pas ruchu został wyłączony.

Trudna sytuacja jest także w gminie Łososina Dolna, gdzie ogłoszono alarm powodziowy, a w Urzędzie Gminy wprowadzono dyżury całodobowe. Droga krajowa nr 75 w Witowicach Dolnych jest zalana (o czym pisaliśmy TUTAJ), podobny los spotkał tamtejszy stadion sportowy.

Jeśli chodzi o Stary Sącz, lokalna droga dojazdowa do ul. Węgierskiej oraz pobliskie gospodarstwo są podtopione. Potok Bogusławiec w miejscowości Barcice przekracza stan alarmowy. W Gaboniu woda opadowa z lasu zagraża prywatnemu gospodarstwu, z kolei w Mostkach zalało drogę dojazdową i piwnicę.

W Grybowie wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe, a w Urzędzie Miasta – całodobowe dyżury. Z kolei w gminie Nawojowa 172 odbiorców nie ma prądu.

Woda zagraża nie tylko mieszkańcom Sądecczyzny. Starosta Limanowski wprowadził na terenie powiatu stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Przypominamy – dla naszego regionu wydano ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Aktualizacja

Na terenie powiatu nowosądeckiego wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe. W Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiono całodobowy dyżur. Numery telefonów to 18 41-41-621, 18 41-41- 622.

fot. OSP Łososina Dolna
fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.